PROFI CREDIT [recenze]: Půjčka se špatnou pověstí?

V poslední době byl Profi Credit označen jako původce exekucí, který půjčuje v rozporu s dobrými mravy. Činnost nebankovní společnosti Profi Credit přitom při poskytování úvěrů dozoruje Česká národní banka. Podívejme se na tuto společnost.

Profi Credit

Profi Credit je nebankovní společnost, která poskytuje půjčky až do výše 150 000 korun. Splácet je můžete od 3 do 48 měsíců a výše splátky i úroků je dojednána individuálně na osobní schůzce s pracovníkem společnosti. K úvěrům od Profi Credit je možné uzavřít i pojištění schopnosti splácet z důvodů nemoci a úrazu i proti ztrátě zaměstnání. Klienti mohou úvěry sledovat v online zóně klientského portálu.

Výška úvěru u Profi Credit

Výše splátky a úroku se odvíjí od příjmů klienta, výše zvoleného úvěru i délky splácení. Svou roli zde hraje i případný negativní záznam v registru dlužníků. Klient ho mít může, ale v době žádosti nesmí mít platnou exekuci nebo insolvenci. V době žádosti již musí být vše řádně splaceno a ukončeno.

Jak je to se splátkami a úroky

Výhodou půjček od společnosti Profi Credit je možnost odložení splátek až o 3 měsíce zdarma. Za sjednání, mimořádné splátky a předčasné doplacení klient neplatí žádné poplatky. Splátky lze hradit převodem na účet, nastavit si pravidelné platby, nebo vkládat obnos na účet v Komerční bance. Čeká vás však poměrně vysoký úrok. Před zažádáním navíc nelze zjistit, jaký úrok vám společnost nabídne.

Navýšení úvěru a další půjčky

Klienti si sice nemohou uzavřenou půjčku navýšit, ale mohou si zažádat o další. Novým vyšším úvěrem mohou stávající půjčku zdarma doplatit, a ještě jim něco zbude. To je ale tahá do dluhové pasti. Mohou také další úvěry u jiných společností refinancovat. Není však možné udělat rovnou refinancování bez nové půjčky.

Nabízené balíčky pojištění

Profi Credit nabízí 3 balíčky, které se liší typem pojištění i cenou tvořenou procenty z půjčené částky. Nejlevnější balíček pojištění s poplatkem 3,3 % z půjčené částky kryje klienty v případě smrti následkem úrazu a invalidity třetího stupně následkem úrazu. Nejdražší balíček s poplatkem 13,95 % z půjčené částky pojistí klienta na smrt následkem úrazu i mimo něj, na invaliditu třetího stupně z důvodu nemoci i úrazu, pracovní neschopnost, závažná onemocnění a ztrátu zaměstnání.

Jak si zažádat o půjčku Profi Credit

Klienti si mohou o půjčku zažádat online i po telefonu, ale ne až do konce. Profi Credit má k dispozici pobočky i externí pracovníky, se kterými si domluví na konkrétní dobu schůzku. Vyplníte formulář na webových stránkách. Zapíšete jméno, příjmení, e-mail a mobilní telefon a žádost odešlete. Do 30 minut se vám ozve pracovník společnosti. Pokud klient všechny požadované doklady doloží, půjčku lze schválit a do 24 hodin můžete mít peníze na osobním účtu.

Co potřebujete k žádosti o půjčku

  • Občanský průkaz
  • Výplatní pásku nebo výpis z účtu za předchozí období
  • Potvrzení o vlastnictví bankovního účtu
  • Originál ověřené potvrzení o výši příjmů, případně důchodový výměr apod.

Raz dva půjčka – peníze on-line

Pokud nechcete čekat na osobní schůzku, zkuste Raz dva půjčku, kterou lze vyřídit online. Vlastníkem produktu je rovněž Profi Credit, ale spoluvlastníkem je další společnost. Pro vyřízení je nutné navštívit přímo stránky pro Raz dva půjčku.

Klientská podpora

K dispozici mají klienti live chat, e-mail i telefonní linku i o víkendu. Na GooglePlay lze stáhnout i klientskou aplikaci MyProfi. Pro majitele iPhonů zatím aplikace vytvořena nebyla. Novým i stávajícím zákazníkům je k dispozici také samostatná informační linka, kam se dovoláte prakticky ihned. Lze využívat i kamenné pobočky a pracovníky Profi Credit, kteří si s vámi sjednají schůzku dle přání.

Profi Credit – recenze a zkušenosti

Výhodou je možnost dojednat si schůzku kdekoli, bezplatný odklad3 splátek u pojištěné půjčky i možnost opakovaného čerpání úvěru. Mezi nevýhody patří nemožnost uzavřít půjčku on-line a nemožnost si na webu předem nasimulovat požadovaný úvěr. Úroková sazba je klientům nabízena individuálně.

Podle některých zdrojů byla půjčka schválena i mentálně postiženým, ale i lidem, co už mají exekuce, což je v rozporu s dobrými mravy a etickým kodexem. Navíc jsou poskytovány půjčky se značně nadsazenými úrokovými sazbami až 162 %, což trvá i po účinnosti novely spotřebitelského zákona. Skutečnost, že se tak děje i pod dohledem České národní banky, vrhá na společnost Profi Credit i ČNB špatné světlo. Doporučujeme tedy půjčku u této společnosti dobře prověřit a zvážit.

Zdroj: Kdo zastaví výrobce exekucí? Profi Credit stále půjčuje v rozporu s dobrými mravy

Napsat komentář