COOL CREDIT [recenze]: Férová půjčka, nebo podvod?

Nebankovní společnost Cool Credit má sídlo v České republice. Poskytuje rychlé půjčky před výplatou. Noví klienti mohou získat až 10 000 korun a po doplacení si mohou půjčit znovu. S četností půjček se zvyšuje i limit půjčky.

Cool Credit poskytuje rychlé půjčky a krátkodobé úvěry před výplatou. Menší obnos financí vám může pomoci překlenout nenadálé situace i náhlý finanční nedostatek. Půjčku lze tedy získat velmi snadno a rychle, ale je třeba si vždy rozmyslet, že ji budete schopni splatit v poměrně krátké lhůtě, což je maximálně do 30 dnů.

Společnost Cool Credit

Nebankovní společnost Cool Credit působí v ČR od roku 2013 a poskytuje půjčku i méně movitým lidem s problematickou platební morálkou. Půjčku sice získáte i se záznamem v registrech, přesto jde o věrohodnou firmu. Cool Credit se snaží jednat profesionálně, má transparentní půjčky a předem znáte poplatky i výši úroků.

Základní parametry půjčky Cool Credit

Noví klienti si mohou půjčit 1 000 až 20 000 korun a ty je třeba splatit od 5 do 30 dní. První půjčka je bez poplatků, na dalších půjčkách jsou úroky cca 10,5 % podle výše úvěru a doby splatnosti. Navíc máte možnost prodloužení splatnosti. Půjčit si mohou občané s trvalým bydlištěm v ČR starší 18 let. Po splacení první půjčky si můžete půjčit znovu a více. S každým dalším úvěrem se zvyšuje i limit.

Možnosti půjčky Cool Credit

Půjčku od Cool Credit je možné využít prakticky na cokoliv. Pokud s ní chce doplatit nějaký stávající úvěr, musíte to udělat sám, refinancování není možné. Snadno se dostanete do dluhové pasti. Krátkodobá půjčka od společnosti Cool Credit se také nedá navyšovat. Po okamžitém doplacení stávající půjčky však můžete uzavřít novou a na vyšší částku. Stávající půjčku lze doplatit nejdříve za 5 dní od půjčení.

Mimořádná splátka, předčasné splacení půjčky a podpora

Společnost Cool Credit u půjček umožňuje půjčku doplatit dříve, než bylo ujednáno ve smlouvě. Stačí před tím zavolat na oddělení pohledávek a informovat se o předčasném splacení nebo na mimořádné splátce. Klientskou podporu má společnost Cool Credit na online na chatu, emailem nebo na klientské lince. Nemusíte dokládat, na co si půjčujete a nemusíte ničím ručit.

Pojištění schopnosti splácet a prodloužení splatnosti

U mnoha krátkodobých půjček, stejně jako u půjčky od Cool Creditu, chybí možnost pojištění schopnosti splácet. Jde o jednorázový úvěr, při kterém se počítá s vrácením celé částky najednou v co nejkratší době. Pojištění by se nevyplatilo. Můžete si však požádat o prodloužení splatnosti o 7, 15 a 30 dní. Poplatek se odvíjí od výše dlužné částky a počtu dnů prodloužení. U 7 dnů je to poplatek 15 %, u 15 dnů je to 25 % a u 30 dní je poplatek 32,5 % z celkové dlužné částky.

Jak splatit půjčku Cool Credit

Klienti mohou splatit půjčku převodem na účet Cool Credit. Pokud svou banku nenajdete v seznamu, částka se zasílá na číslo účtu u Fio Banky. Všechny účty jsou uvedeny na webových stránkách společnosti. Do pole variabilního symbolu uvedete rodné číslo, které je důležité pro identifikaci platby a její spárování.

Jak uzavřít půjčku Cool Credit

Půjčit si peníze u Cool Credit je snadné a rychlé. Půjčku vyřídíte telefonicky nebo online a nemusíte nikam chodit. Stačí počítač a mobilní telefon, připojení k internetu, vlastní bankovní účet a e-mail. Na webových stránkách společnosti Cool Credit je kalkulačka úvěru, kde si navolíte výši půjčky i dobu splácení a uvidíte poplatky i výši úroků a hodnotu peněz, které přeplatíte a kliknete na tlačítko „získat peníze“.

Registrace klienta

Vyplníte základní údaje, jako je jméno, příjmení, email a telefonní číslo, bydliště, informace o příjmu, zaměstnání a druhu smlouvy se zaměstnavatelem, vyplníte číslo občanského průkazu a rodné číslo. Pak nahrajete kopie dokladů, smluv či výplatních pásek. Po odeslání společnost údaje prověří. Smlouva se podepisuje pomocí SMS a peníze dostanete na bankovní účet během několika minut.

Cool Credit – recenze a zkušenosti

Výhodou půjčky od Cool Credit je, že ji můžete získat jednoduše a rychle online, aniž byste museli chodit někam na pobočku či do banky. Je možné ji po dohodě splatit dříve a lze ji získat i se záznamy v registrech. Chybí nám možnost pojištění úvěru. Klienti oceňují vstřícný přístup. Na klienta se nepohlíží jako na potenciálního dlužníka, ale jako člověka v nesnázích. Je však nutné zvážit, zda budete schopni půjčku rychle splatit a nespadnete do dluhové pasti.

Napsat komentář