Pojišťovna Slavia [recenze]: Je plná negativních zkušeností?

Slavia pojišťovna je na tuzemském pojišťovacím trhu od roku 1868. Dnes je jednou z předních pojišťoven v České republice, kterou vlastní mateřská společnost SPGroup. Má zajímavý nárůst kapitálu, výrazně zvýšil stabilitu této pojišťovny.

Od roku 2006 je pojišťovna členem finanční skupiny SPGroup, která je jedním z významných hráčů na českém pojistném trhu. Proto může pojišťovna Slavia nabízet klientům stále dokonalejší a propracovanější nabídku svých pojistných produktů. Dnes je jedná o oblíbenou pojišťovnu, která nabízí stejně kvalitní služby, jako jiné pojišťovny, mnohdy za příznivější cenu. V řadě kritérií také předčí nabídky konkurenčních finančních ústavů. Nabízí v mnoha směrech vyšší rozsah pojistného krytí a různé doplňkové služby.

Slavia pojišťovna a občanské pojištění

Občanské pojištění zahrnuje Autopojištění ve variantě Základní, Jistota a Jubileum, Cestovní pojištění ve více typech a Pojištění domácnosti a nemovitosti ve variantě ZÁKLAD, STANDARD a NADSTANDARD. Zajímavé je i pojištění občanské odpovědnosti, které se týká škod na majetku i na zdraví. Pojišťovna Slavia se navíc specializuje i na cizince, kteří tu žijí delší dobu. Tzv. Zdravotní pojištění cizinců je alternativou ke zdravotní pojistce, kterou mají občané ČR automaticky. U produktu Zdraví Plus je zajímavá nabídka okamžité platnosti.

Slavia pojišťovna a pojištění pro podnikatele

Slavia pojišťovna umožní sjednat si pojištění i podnikatelům, živnostníkům či firmám. Nabízí klasické pojištění odpovědnosti, pojištění majetku nebo pojištění způsobilosti, včetně finanční způsobilosti. Mezi zajímavé varianty patří pojištění, které mohou využívat členové managementu a zastupitelé firem. Zajímavostí je pojištění EET, kde pojišťovna nabízí určitou formu pojistné ochrany v případě potíží.

Další pojištění

Pojištění bezkrevní léčba je unikátní produkt pro ty, co upřednostňují léčbu bezkrevními prosředky, která je stále finančně nákladná. Pro milovníky zvířecích mazlíčků je k dispozici Pojištění pejsek a kočička pro zvíře starší 6 měsíců a mladší 8 let. Balíček zahrnuje pojištění nákladů na veterinární péči, pojištění úhynu zvířete, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou psem či kočkou.

Sjednání online se slevou

Slavia pojišťovna má na území České republiky 14 kamenných poboček a více než dalších 80 kontaktních míst, kde lze produkty poptat a sjednat. Primárně se však stejně jako další pojišťovny soustředí na možnost online sjednání většiny produktů, kde není nutný osobní kontakt. Navíc nabízí finanční zvýhodnění tomu, kdo si smlouvu sjedná přes internet. Další výhodou je jednoduchost a rychlost sjednání pojistky sestavené dle představ pojišťované osoby odkudkoliv.

Jednoduché nahlášení škody

Slavia pojišťovna nabízí výhody novým i stávajícím klientům. Ti mohou využít možnost online plateb platební kartou. Peníze jsou připsány na účtu pojišťovny za pár minut. Předností je i jednoduché nahlášení pojistné události. Vedle možnosti písemného a telefonického nahlášení můžete pojistnou událost nahlásit praktickým online formulářem. Stačí z něj vybrat typ pojistky a uvést potřebné informace. K dispozici i seznam podkladů, které je třeba při hlášení pojistné události přidat.

Individuální sestavení pojistky

Pojišťovna Slavia vám kromě standardní nabídky pojistek díky individuálnímu přístupu ke klientovi sestaví pojištění na míru a výraznou měrou vám sníží případná rizika. Takové typy pojistek však již doporučujeme řešit přímo na pobočkách, protože internetové sjednání online umožní pouze úpravu základní charakteristiky daného pojištění. Vaše přání a potřeby je tedy zkonzultovat se školeným pracovníkem pojišťovny.

Pojišťovna Slavia – zkušenosti a recenze

Tak jako u všech pojišťoven, tak i zde najdete jak pozitivní tak i negativní recenze a zkušenosti. Vždy zřejmě záleží na lidech, tedy na koho zrovna v pojišťovně narazíte a s kým komunikujete.  Stránky jsou přehledné a sjednání smluv snadné a rychlé. Zde se klienti shodují. Neshoda panuje při plnění pojišťovny při nahlášení pojistné události. Někteří jsou spokojení, jiní naopak ne. Je třeba důkladně číst podmínky smluv, co vlastně dané pojištění kryje.

Napsat komentář