Optimalizace daní a daňové ráje

Pokud se zajímáte o to, jak optimalizovat svoje daně tak, abyste státu zaplatili co nejméně, pak jste se už určitě setkali s pojmem offshore společnosti neboli daňové ráje.

Jako daňové ráje jsou označované státy, které mají výhodnější daňové podmínky pro podnikatele, než většina ostatních států.

Česko ani blízké okolní státy ovšem do do daňových rájů nepatří, takže pokud chcete na daních ušetřit, je potřeba přesunout svoje podnikání do jiného státu.

Nemusí to být ovšem vůbec tak složité, jak se z popisu zdá. V dnešní době totiž existuje mnoho specializovaných firem, které vám se založením nebo zakoupením společnosti v daňovém ráji pomohou a vy se tak nemusíte takřka o nic starat.

Jednou z takových firem je i Companysolutions.sk. Jedná se o firmu, která nabízí klientům pomoc se základáním zahraničních společností.

Jejich nabídka je zaměřena především na společnosti ve státech, které jsou z hlediska daní pro podnikatele výhodnější.

Optimalizace daní

Companysolutions.sk se však nezabývá pouze základáním a prodejem společností, pomáhájí klientům s daňovou optimalizací ve více ohledech. Zaměřují se na možnosti úspor podle toho, v jakém státě klient podniká. Například odvody z dividend pro slovenské občany mohou tvořit značné výdaje.

Tyto odvody se však nevztahují na offshore společnosti. I když je založení takové společnosti jednorázově nákladné, z dlouhodobého hlediska je tu určitě moudrá investice, protože náklady na zřízení společnosti nejsou tak vysoké, jako dlouhodobé výdaje na dividendy.

Protože jsou daňové ráje často státy, kde není úředním jazykem angličtina, je potřeba si často zařídit také překlady dokumentů a různých formalit, které jsou při jednání s úřady potřeba. Právě takové služby můžete využít na webu prelozime.sk.

Jestliže to myslíte s podnikáním opravdu vážně a víte, že ve státě, kde podnikáte nejsou podmínky z hlediska daní nejvýhodnější, určitě popřemýšlejte o tom, zda by nebylo vhodnější převést vaši firmu do zahraniční, do některého z daňových rájů.

Napsat komentář