Prodej zahraničních společností

Přechod podnikatelů z fyzické osoby na právnickou osobu může mít mnoho důvodů. V některých případech je to výhodnější z hlediska daní, jindy podnikatel potřebuje důvěryhodnější identitu a pouze profesionální webdesign jeho internetových stránek ji nezajistí.

Díky tomu, že můžete mít v dnešní době zařízenou vlastní společnost velmi rychle, není důvod, proč to nepřejít na podnikání jako právnická osoba.

Nejen v Česku totiž naleznete firmy, jež nabízí služby spojené se založením a prodejem společností.

Vy si tak můžete s jejich pomocí rychleji založit novou společnost anebo si od nich přímo ready made společnost zakoupit.

Prodej zahraničních společností

Ready made společnost je totiž předem založená firma za jediným účelem – za účelem prodeje.

Tato společnost má tedy všechny zajištěné všechny náležitosti a je ihned připravená k prodeji novému majiteli. Nikdy ve skutečnosti nebyla v provozu, takže nehrozí, že by měla nějaké pohledávky anebo závazky.

Spolu se zakoupením této společnosti si rovnou můžete pronajmout i sídlo pro vaši firmu na sdílené adrese anebo využít služeb a pronajmout si i vlastní virtuální sídlo.

Jednou ze společností, která nabízí prodej sro nejen v České republice, ale takév zahraničí je firma M2b.sk. Tato firma se zabývá především prodejem, zakládáním a správou společností, ovšem nabízí i doplňkové služby jako například již zmíněný pronájem virtuálního sídla.

Firma M2b.sk nabízí kromě prodeje klasických společností s ručením omezeným také prodej dalších typů společností. Patří mezi ně akciové společnosti, jež je v nabídce poměrně menší počet a také evropské společnosti označované SE.

Cena za ready made společnosti se pohybuje v řádech stovek euro, liší se však podle typu a také podle toho, zda chce být podnikatel plátce či neplátce DPH.

Napsat komentář