České a slovenské společnosti s.r.o.

Mnoho podnikatelů, kteří v minulosti provozovali svoje podnikání jako fyzická osoba OSVČ dnes přechází na podnikání formou právnické osoby a nejčastějším způsobem, jaký pro to volí je společnost s ručením omezeným.

Hlavní výhoda této varianty je už v názvu, narozdíl od klasického podnikání totiž podnikatel neručí celým svým majetkem ale pouze sumou do výše vkladu.

Není to ale jediným důvodem, proč je zákládání společností v poslední době tak oblíbené. Podnikání jako společnost s ručením omezeným je důvěryhodnější a také může být jednou z cest jak optimalizovat svoje daně.

Kde získat vlastní s.r.o.?

Kde získat vlastní s.r.o.?Pokud jste se rozhodli, že i vy zkusíte podnikat jako společnost, pak máte dvě možnosti, jak společnost získat. Klasická cesta vede skrze zakládání společnosti – ta je však dlouhá a náročná. Kvůli legislativě je totiž nutné vyplňovat mnoho formalit a proces získání společnosti se tak značně prodlouží.

Druhou a mnohem využívanější volbou je koupě vlastní společnosti. Na trhu totiž existuje mnoho společností, které se na prodej firem zaměřují.

Pro zájemce mají připravené tzv. ready made společnosti, které slouží pouze k prodeji. Takové společnosti jsou registrované pouze za tímto účelem, takže se nemusíte obávat toho, že by měli nějaké závazky.

Výhodou při koupi takové společnosti je to, že můžete jako právnická osoba podnikat mnohem rychleji a ušetříte si tak mnoho papírování.

Vlastní společnost tak můžete mít během několika dnů, nebo v týdnů. V každém případě je toto řešení určitě jedním z kroků, který učiníte, pokud hodláte váš business zvětšovat – ať už prodáváte atramentové kazety anebo nabízí služby v internetovém marketingu.

Napsat komentář