Bondster recenze: Je to investiční podvod?

Česká FinTech společnost Bondster zprostředkovává P2P investice do půjček a propojuje investory s poskytovateli půjček. Bez pokročilých znalostí finančního trhu lze dosáhnout zajímavých výnosů. Platforma funguje od roku 2017 jako trh investic. Investoři dosahují průměrného ročního výnosu 7,61 % v Kč a EUR to je 12,47 %.

Investice s Bondster

Na trhu Bondster můžete díky platformě investovat do širokého spektra půjček poskytnutých různými společnostmi. Riziko je obvykle sníženo zajištěním nemovitostí. Bondster lze srovnat s podobnými platformami, jako je Zonky se zhodnocením 2 % do 7 % a Mintos se zhodnocením asi 11,91 % s jistými rozdíly. Výhodou Bondster je, že investujete přes licencované a ověřené poskytovatele, jako je ACEMA Credit Czech, YARIS, BEZ BANKY, STIKCREDIT.BG, Bankometr, Mikrokasa či Lendu. Poskytovatelé prochází důkladným ověřováním bonity.

Co jsou peer-to-peer půjčky

P2P půjčky či peer-to-peer půjčky znamenají, že lidé půjčují lidem bez přičinění bank. Někdy se do financování půjček zapojí i platforma, která v investici získá svůj podíl. Spotřebitel – dlužník získá výhodnější půjčku než u banky a investor – věřitel získá příjemné zhodnocení. Rychlý proces probíhá online. Rizikovost je nízká, protože se na půjčku skládá více investorů, tzv. diverzifikace portfolia.

Jak Bondster funguje

Investováním na trhu Bondster.com získá investor pravidelné výnosy v průměru 10 % ročně. Investovat lze do mnoha půjček. Dlužníci pravidelně hradí splátky a finance míří investorům i s danými výnosy bez skrytých poplatků. Investovat lze do půjček zajištěných nemovitostí s možností vystoupení z investice či garancí zpětného odkupu, nejčastěji 60 dní.

Bondster a důvěryhodnost

Portál Bondster je marketplace kladeným důrazem na bezpečí, jednoduchost a transparentnost. Smluvní podmínky jsou přehledné a jasné. Na tržišti Bondster obchodují pouze licencovaní poskytovatelé půjček. Půjčky jsou zajištěné nemovitostí nebo jiným movitým majetkem. Bondster nabízí během investování nástroje likvidity, volíte si dobu splatnosti půjčky, která se pohybuje od 1 roku. Předčasné ukončení investice může být zpoplatněno.

Možnosti ukončení investice

Pravidelné vystoupení z investice umožní ukončit investici měsíčně, čtvrtletně či ročně. Investor může vybrat zbylou jistinu za předem definovaný poplatek 0 až 2 %. Doba pro vystoupení se počítá od data provedení investice, na vystoupení je 5 dní, úvěr nesmí být více jak 14 dní po splatnosti. Za jednorázový poplatek můžete úvěr kdykoliv prodat, tyto úvěry však nabízí nižší zhodnocení. Žádná investice není nikdy zcela bez rizika, proto se investorům doporučuje diverzifikovat portfolio a tak riziko rozložit do více úvěrů.

Zhodnocení na Bondster

Na Bondster lze dosáhnout zhodnocení průměrně 10 % ročně. Díky tomu překonáte inflaci a máte slušný výdělek. Z hlediska výnosů i diverzifikace portfolia je to zajímavé. Mimo to, můžete pomáhat lidem získat výhodnou půjčku. Je nutné počítat s měnovým rizikem a poplatky za převod měn. V CZK budete investovat do českých půjček, v EUR do zahraničních půjček, kde je více investičních možností. Na stránkách Bondster.com můžete využít také interaktivní kalkulačku.

Poplatky na Bondster

Bondster si účtuje poplatek 1 % ročně z investované částky v , který je počítán denně z aktuálně investované částky a účtován vždy měsíčně k 1. dni následujícího měsíce. U EUR půjček platforma již z poplatku upustila. Jiné vstupní ani výstupní poplatky nejsou. Registrace probíhá online a k ničemu se nezavazujete.

Bondster porovnání, zkušenosti a recenze

Bondster má oproti Zonky lepší průměrné výnosy, transparentnost i přehlednost. Zonky má navíc poplatek navyšující se dle výnosu z investice, menší tržiště a u problémové půjčky si strhává 30 % poplatek za vymožení částky. U investice na Zonky v korunách však odpadá měnové riziko, bezproblémové půjčky lze prodat na sekundárním trhu a investici volíte dle rizikovosti a příběhu.

Mintos je pro Bondster větší konkurencí. Nabízí investování bez poplatků a průměrné zhodnocení je vyšší. Je to největší P2P platformaEvropě s širokým portfoliem půjček z celého světa. Mintos také disponuje sekundárním trhem i garancí zpětného odkupu. Má však málo půjček v CZK.

P2P půjčky na Bondster jsou zajímavou formou investice, která pomáhají oběma stranám.  Půjčky jsou navíc výnosnější, než když peníze leží na spořicím účtu. Bondster je pro investory bezpečná atraktivní investiční platforma, i když nemá takovou reklamu, jako třeba Zonky. Je to česká platforma s českou podporou.

2 komentáře u „Bondster recenze: Je to investiční podvod?“

  1. Mě na Bondster přitáhnul známý, přes kterýho jsem dostal příležitost se tu zaregistrovat a zainvestovat s bonusem. Musím říct, že ten web má snadnou obsluhu a na to, že jsem se ze začátku potýkal s tím co vybrat, tak dneska už vím, na co se zaměřit, a co je dobré sledovat, abych měl svoje portfolio dobře diverzifikovaný a nepodstupoval takový investiční riziko jak ze začátku, kdy některé investice byly ještě dost nerozvážný. Dneska vím, co má smysl a jak tu pracovat pro dobrý výnos.

    Odpovědět

Napsat komentář