Hledáte, jak si vydělat peníze na internetu? Zkuste vyplňování dotazníků!

Placené online dotazníky obsahují průzkumy, ve kterých respondenti sdělují své názory přes internetové dotazníky, telefonní rozhovory či skupinové diskuze. Online dotazníky si nechávají vyplnit mobilní operátoři, poskytovatelé internetu, pojišťovny banky, výrobci léků, potravin i automobilů, státní instituce nebo třeba politické strany. Dotazníky zahrnují i názory na životní styl nebo na aktuální společenské dění.

Placené online dotazníky

Placené online dotazníky lze vypnit na počítači i chytrém telefonu. Při pravidelném vyplňování můžete očekávat pár stovek korun měsíčně. Jde o zajímavý způsob přivýdělku pro vylepšení finančního rozpočtu pro studenty, maminky na mateřské či rodičovské nebo třeba důchodce. Čas k vyplnění se odvíjí na počtu otázek, zpravidla 1 až 30, ale i 60 minut. Většinou stačí dosáhnout věku 15 let.

Druhy výzkumů

  • Hodnocení spokojenosti zákazníků
  • Průzkumy veřejného mínění
  • Hodnocení reklamy
  • Znalost a hodnocení značky, produktu či firmy
  • Testování nových výrobků před jejich uvedením na trh

Možnosti spolupráce

  • Internetový dotazník – vyplňuje online se přes webový prohlížeč na PC, notebooku, tabletu či smartphonu
  • Telefonický rozhovor s operátorem – operátor zaznamenává vaše názory
  • Skupinové diskuze – debata v malé skupině lidí na dané téma online nebo v prostorách stanovených společností

1.      Populace.cz

Populace.cz má finanční odměnu dle délky a náročnosti dotazníku asi 10 až 50 Kč a za telefonní rozhovor 15 až 400 Kč. Lze získat i věcné ceny, třeba poukaz. Internetový dotazník získáte na základě svých údajů, jako je věk či pohlaví, rychlé výzkumy za nižší odměnu mají název Instant Research. Za dotazník výběrového výzkumu je odměna po kompletním vyplnění. Telefonní rozhovor se dá odmítnout. Osobní rozhovory a skupinové diskuzemoderátorem se vyplácí na místě.

2.      Narodnipanel.cz

Český národní panel

 

Český národní panel – Narodnipanel.cz vlastní výzkumné agentury Nielsen Admosphere, NMS Market Research a STEM/MARK. Zadavateli výzkumů jsou české a zahraniční státní instituce, výzkumné agentury či pracoviště i univerzity. Výzkum je ohodnocen dle délky a náročnosti tzv. oplatkami, obvykle 50 až 600 oplatek kurzem 10:1, za 2000 oplatek 200 . Ty lze směnit za věcné odměny z katalogu, za peníze na bankovní účet nebo přispět na charitativní organizace.

3.      iVyzkumy.cz

iVýzkumy

 

iVýzkumy nabízí odměnu přes věrnostní program, který za dotazníky přiděluje body dle délky a složitosti. Ty směníte za dárkové poukázky či hotovost na bankovní účet nebo poštovní poukázkou. Témata se týkají životního stylu, sociálních otázek i nákupních preferencí. Za online dotazník získáte body v hodnotě 10 až 50 Kč, za telefonní výzkumy o něco více a za internetové diskuze v délce 1 až 2 hodiny 400 až 1000 Kč. Panel má mobilní aplikaci pro Android a iOS.

4.      iVyzkum.cz

iVyzkum.cz

 

I když se název podobá, iVýzkum je jiný portál. Průměrná odměna za ankety je 20 až 60 Kč. Minimální částka pro výplatu je 100 Kč a můžete si vydělat i pár stokorun měsíčně. Peníze je možné vyplatit na bankovní účet, složenkou nebo na PayPal. I zde se můžete zaregistrovat už od 15 let věku.

5.      My-map.eu

AISA myMAP

AISA myMAP vám po vyplnění úvodních dotazníků pošle poštou dopis s kódem, který musíte zadat online. Pak můžete začít vyplňovat dotazníky po upozornění na e-mail nebo SMS za 15 až 40 Kč. Dotazníky přicházejí náhodně, měsíčně za pár desetikorun až stokorun. Peníze vám chodí na bankovní účetpravidelných intervalech při dosažení výdělku o výši pouhé 1 Kč, což u většiny ostatních nelze.

6.      Askgfk.cz

GFK KLUB je další ověřený portál, i když zde dotazníky nechodí tak často jako třeba u populace. Za dotazníky dostáváte body a 1 bod má hodnotu 1 Kč. Minimální výplata je při dosažení částky 100 Kč a cena za jeden dotazník je 10 až 65 Kč. Způsob výplaty na askgfk.cz je na bankovní účet, poštovní poukázkou nebo poukázkou do obchodu KupMa, kde za 100 bodů získáte 120 Kč.

7.      Cennenazory.cz

Cenné Názory

 

Na portálu Cenné Názory za jeden dotazník můžete získat 15 až 50 Kč. Minimální výplata je k dispozici po dosažení částky 250 Kč. Způsob výplaty je na bankovní převod či poštovní poukázkou. Vyzvednout si můžete i dárkové karty a poukazy od Zalando, Mall, Tesco a mnoha dalších. Jsou připraveny k okamžitému použití.

8.      Talkonlinepanel.com

Talk Panel

 

Talk Panel nabízí za vyplnění dotazníků body, které můžete směnit za hotovost nebo poukázky, například do obchodů Mall nebo Vivantis. Minimální částka výplaty na účet je 350 Kč. Výdělky můžete věnovat i na charitu, nebo si koupit předplatné některého z časopisů, například Apetit, Naše krásná zahrada či Playboy. Odměna za jeden Talk Online Panel dotazník činí 30 až 80 Kč.

9.      cz.Toluna.com

Toluna

 

Toluna má pro dotazníky registraci online a získáte za ni 500 bodů. Můžete se stát i influencerem a dotazníky ovlivňovat třeba světové značky jako je Coca Cola, Amazon či L’Oréal. Placený průzkum trvá 15 až 20 minut, odměna je 5 až 50 000 bodů a ty lze směnit v katalogu za lístky do loterie, kde lze vyhrát i hodnotné ceny jako mobil, poukázky do obchodů či hotovost. Minimální částka pro výplatu je 100 Kč na bankovní účet či přes PayPal. Platforma obsahuje i hry, jako je Kolo štěstí, kde si můžete vytočit body navíc, ale i soutěže, kde lidé vybírají mezi možnostmi a hlasují.

10. Mnforce-panel.cz

MNFORCE ePanel

 

MNFORCE ePanel nabízí za vyplněné dotazníky tzv. eBody, které můžete směnit za peníze nebo výherní los. Registrace probíhá online a dostanete za ni bonus 30 eBodů. Pozvánky na průzkumy chodí na e-mail, hodnota je 5 až 80 Kč a zaberou 10 až 20 minut. Na hranici 200 eBodů si už můžete nechat vyplatit na bankovní účet 200 Kč, tedy 1 Kč za 1 eBod. Za los do soutěže o hodnotné ceny lze získat třeba zájezd či elektroniku. Čím více bodů v soutěži máte, tím větší je šance na výhru.

Čtěte také: Offsetová hypotéka

11. Mobrog.com

Moborg

 

Dotazníky za peníze pro společnost Mobrog lze vyplňovat na počítači nebo na mobilu přes aplikaci pro Android či iPhone. Stránky jsou sice v češtině, ale často kladené otázky a odpovědi na ně mohou být pouze v cizích jazycích. Předem víte, kolik za dotazník dostanete, obvykle 30 až 80 Kč. Peníze dostáváte vyplaceny na finanční portál Skrill nebo PayPal. Minimální částka pro výplatu je 100 Kč.

12. Marketagent.com

Marketagent

 

Marketagent je německá firma s výplatou v eurech. Stránky jsou i v české jazykové mutaci. Po registraci se účastníte anket. Výplata je možná už od 1 eura a za registraci dostanete 0,5 eura. Při převodu pod 15 euro musíte uhradit manipulační poplatek ve výši 1 euro. Odměna za dotazník, který může trvat až 20 minut, činí 30 až 100 Kč. Pozvánky k anketám jsou zasílány formou náhodného výběru. Můžete si vybrat hmotnou odměnu z výrobků a služeb partnerů společnosti, nebo si necháte poslat peníze na PayPal nebo Skrill. Výdělky lze věnovat i na dobročinné účely.

Napsat komentář