Zonky recenze – Jaké jsou zkušenosti s „lidé lidem“?

Internetový portál Zonky.cz se těší stále větší popularitě nejenom ve sdělovacích prostředcích, kde má skvělou reklamu, ale také mezi samotnými lidmi. Nabízí totiž vskutku unikátní koncept půjčování peněz, na který se dnes trochu podíváme.

Zonky.cz – lidé lidem – nový model ve světě půjček

Zonky se na rozdíl od ostatních nebankovních společností snaží působit alespoň trochu lidsky. Odpovídá tomu i styl komunikace, design webových stránek a podobně. Hlavní ovšem je, že Zonky není poskytovatelem úvěru, ale pouze jeho zprostředkovatelem.

Peníze zde půjčují fyzické osoby fyzickým osobám. Pokud máte zájem o půjčku, sepíšete pár základních informací ve spojení s krátkým příběhem o vás a o tom, proč peníze potřebujete.

Pak svůj příběh vystavíte na tržiště žádostí, kde si ho mohou prohlížet investoři. Důležité je vyplnit všechny údaje pravdivě a snažit se svým příběhem zaujmout.

Tip: Další možnosti, jak využít Peer to peer půjčky mezi lidmi

Nezapomeňte, že zde neútočíte na splnění kritérií banky, ale musíte zaujmout emoce toho, kdo vám má peníze půjčit.

Různé podmínky a možnosti

Další věcí, která je na Zonky dobrá, je to, že si můžete vybírat mezi různými nabídkami. Vše záleží na ochotě a možnostech daného investora.

Takže zatímco někdo vám nabídne nízký úrok, ale kratší dobu splácení, jiný vám může nabídnout delší dobu splácení, ale vykoupenou vyšším úrokem. Zonky si samozřejmě za zprostředkování vezme malou částku jako poplatek.

Je to všechno bezpečné?

Co se týče vás jako věřitele, pak se nemusíte vlastně ničeho obávat, protože ani moc neriskujete. Na falešného investora, který by peníze neposlal, se na Zonky prakticky narazit nedá.

Přejít na Zonky.cz a vyzkoušet půjčku >>

Horší je to ale s dlužníky, pokud jste investor. Pokud byste investovali peníze a dlužník vám neplatil, máte pouze standardní možnost, jak se k penězům dostat – vymáhání, žaloba a případná exekuce.

Zonky ale každého zájemce o úvěr hodnotí mírou rizikovosti, takže je jen na vás, jestli se rozhodnete jít cestou jistoty nebo rizika.

Další články o půjčkách na Zonky.cz:

1 komentář u „Zonky recenze – Jaké jsou zkušenosti s „lidé lidem“?“

  1. P2P služba Zonky se jeví jako ideální způsob zhodnocení volných finančních prostředků z pohledu investora a jako výhodná možnost získání úvěru z pohledu osoby, která potřebuje narychlo půjčit peníze.

    Odpovědět

Napsat komentář