Úvěr bez dokládání příjmů

Pokud patříte i vy mezi ty, kteří nemají možnost dokládání příjmů, pak jistě víte, jakým problémem může být získání úvěru. Problémy se získáním půjčky mají především nezaměstnaní, studenti, důchodci anebo matky na mateřské dovolené. Banky totiž většinou požadují, aby byl klient bonitní, tedy aby mohl zajistit, že peníze, které si půjčí je schopný řádně splácet.

Dokládání příjmů je jednou z nejčastějších podmínek při získávání půjčky, ovšem to neznamená, že nemůžete získat půjčku když nemáte pravidelné příjmy. Existují totiž i poskytovatelé, kteří vám dají úvěr i bez dokládání příjmů. Takové poskytovatele ovšem hledejte hlavně v nebankovním sektoru.

Půjčky bez dokazování příjmů lze najít v nabídce různých nebankovních společností. Tyto společnosti vám půjčí ovšem většinou pouze několik tisíc.

Pokud chcete získat větší sumu a nemůžete dokázat příjmy, nejspíše budete muset mít něco do zástavy – nejčastěji to bývá nemovitost.

Podobným způsobem můžete získat peníze také od soukromých osob. Zde se peníze půjčují často na směnku, která slouží jako zajištění pro toho, kdo vám půjčí. Na směnce jsou všechny důležité údaje, které se týkají splatnosti finančních prostředků, které jste si vypůjčili a pokud svůj dluh řádně nesplatíte, slouží směnka k soudním sporům a případné exekuci.

Získání úvěrů bez dokládání příjmů je tedy možné, ovšem kvůli vysokým úrokům a také rizikovosti je to značně nevýhodné a většinou bychom tento typ úvěru nedoporučili.