Pronájem kanceláří v Praze: Je lepší zvolit virtuální nebo plně zařízenou kancelář?

Každá firma v tuzemsku musí mít ze zákona v Obchodním rejstříku zapsané sídlo společnosti. To však nemusí znamenat, že na této adrese sídlí také její kancelář.

Některým firmám se provoz kanceláře nevyplatí, jiné se bez ní neobejdou. V současné době máte možnost pronajmout si kanceláře v Praze, a to jak virtuální, tak i plně funkční. Jaké jsou jejich výhody a negativa?

Virtuální kanceláře

V případě virtuální kanceláře lze mluvit zejména o finanční výhodě. Jedná se o řešení pro ty z vás, kteří k podnikání a provozu společnosti nepotřebují prostory, kde budou trávit každý den vaši zaměstnanci.

V rámci virtuální kanceláře vlastně máte pouze sjednané sídlo na určité adrese, přijímání pošty a telefonů, případně i další služby.

Pozitivem je fakt, že například za pronájem kanceláří Praha 4 zaplatíte jen několik set korun měsíčně, což jsou zcela minimální náklady. Hodí se tak hlavně pro malé začínající firmy, které mají snahu co nejvíce snížit provozní náklady.

Zařízené kanceláře

virtualni-kancelarDrtivá většina firem stále potřebuje plně funkční a zařízené kanceláře. Právě v nich uskutečňují obchody, přijímají zde klienty a zákazníky.

V Praze v současné době nabízí zařízené kanceláře k pronájmu v atraktivních budovách firma Scott a Weber. Aktuálně třeba v prostorách centra Budějovická Alej, kde je k dispozici celkem 38 plně vybavených kanceláří na klíč.

Výhodou pronájmu vybavené kanceláře je fakt, že se nemusíte starat o nákup nábytku a dalšího zařízení, připojení k internetu apod. Vše už máte v rámci pronájmu zajištěno. Je samozřejmě logické, že za ni zaplatíte více peněz nežli v případě virtuální kanceláře.

Je tedy lepší první či druhé řešení? Jak pro koho. Máte-li dobře prosperující firmu a nemůžete podnikate z domova, virtuální kancelář pro vás není nejlepším řešením.

Napsat komentář