Proč bankám klesá počet žádostí o úvěr?

pujcka-z-banky-smsNěkteré bankovní ústavy si stěžují, že jim v posledních letech klesá počet klientů, kteří žádají o úvěry a půjčky. A stejně tak jim klesá počet skutečně sjednaných půjček. Proč tomu tak je a co má na nižší zájem lidí o bankovní půjčky vliv?

Větší konkurence má zřetelný vliv

Velký vliv má neustále vzrůstající konkurence. Zatímco dříve jsme byli zvyklí na to, že v ČR fungovalo jen malé množství bank a nebankovní společnosti prakticky neexistovaly, dnes je situace úplně jiná.

Nové banky přicházejí s daleko atraktivnějšími podmínkami pro zákazníky. Vyrojila se i celá řada nebankovních společností, které se specializují na takzvané online půjčky.

Složité a zdlouhavé vyřizování

A právě nebankovní společnosti zapříčinili nejvíce pokles žádostí o půjčky u bank. Našly totiž způsob, jak oslovit velký počet zákazníků. Nebankovní půjčky se totiž dají vyřídit daleko jednodušeji a rychleji.

Zatímco u banky se peněz dočkáte klidně až za několik dní, v případě online půjčky u některé z nebankovních společností máte peníze na účtu k dispozici už během několika málo minut.

Není výjimkou, že od podání žádosti po připsání peněz na účet neuplyne ani 10 minut. Přehled takovýchto rychlých půjček najdete na internetovém portále http://vsepujcky.cz/.

Banky chtějí více dokladů a potvrzení

Banky si své klienty daleko více prověřují. Požadují po nich také více dokladů a dokumentů. Schvalovací proces je tak mnohem zdlouhavější a pro žadatele i obtížnější.

V případě nebankovních online půjček tyto problémy odpadají. Stačí vám jen jeden či dva doklady totožnosti, mobilní telefon a číslo bankovního účtu. Nic víc. Také právě proto neustále roste obliba těchto půjček a logicky s tím samozřejmě klesá zájem o klasické úvěry a půjčky u bankovních ústavů.

U online půjček nemusíte splácet dlouhé měsíce a roky

Banky doplácejí i na to, že nabízejí pouze střednědobé a dlouhodobé úvěry a půjčky. Splatnost je pak v řádech měsíců a let. To nebankovní půjčky online se spíše orientují na menší obnosy peněz s kratší dobou splatnosti, zpravidla v řádech dnů, maximálně týdnů.

Pro lidi je to atraktivní, neboť se snadno zbaví akutních finančních problémů, které jim nastanou například před výplatou. Nemusejí se přitom zavazovat na dlouhé měsíce či dokonce celá léta.

U většiny bank nemáte možnost sjednat si půjčku kompletně online, zatímco nebankovní společnosti nabízejí pravý opak. Vše vyřídíte přes internet, nemusíte chodit nikam na pobočku. Některé druhy půjček online se dokonce dají vyřídit i přes mobilní telefon. Jejich výčet najdete na http://vsepujcky.cz/sms-pujcka.

Otázkou je, jak je to s úroky. Obecně platí, že banky nabízejí výhodnější půjčky a úvěry. V poslední době se ale objevují i nebankovní firmy, které jdou s úroky na stejnou či dokonce nižší hladinu. Vždy ale platí, že byste se o nich před jejich zvolením měli dozvědět co nejvíce informací, například z recenzí dalších lidí či z článků na různých finančních portálech.

Napsat komentář