Porovnání dvou oblíbených půjček – Minutové půjčky a Cetelem

Když si dáte vedle sebe dvě oblíbené půjčky, uvidíte sami, která bude příhodnější. My vám právě takové přinášíme. Co se stane, když porovnáme Minutovou půjčku a půjčku od společnosti Cetelem?

Musíme ale předeslat, že nejde o klasické nebankovní půjčky – tyhle vyřizují banky – takže se dočkáte o poznání zajímavějšího úroku. A to samozřejmě není ještě všechno, těch výhod bude víc!

Minutová půjčka versus Cetelem půjčka – kdo zvítězí?

Přehledná tabulka, která řekne opravdu všechno podstatné. Chcete si ji prohlédnout? Žádný problém!

Půjčka Minutová půjčka Cetelem půjčka
Poskytovatel Equa bank banka Cetelem
Možná výše úvěru 5 až 600 tisíc korun 20 tisíc až jeden milion korun
Splátkový kalendář 3 měsíce až 7 let 6 až 96 měsíců (tj. osm let)
Poplatky Ne Ne
Úrok / RPSN od 5,7 / 5,9 % 5,9 / 6,06 %

Jak vidíte nakonec sami, obě půjčky se vlastně v mnohém shodují. Rozdíly jsou minimální, nejnižší možné RPSN se liší jen o necelé dvě desetiny procenta.

Jistě se proto vyplatí zvážit, kolik peněz byste chtěli – protože u Cetelemu si je možné vypůjčit až jeden milion korun. V případě Minutové půjčky je strop mnohem níže, „pouze“ šest set tisícovek. I to je třeba brát v potaz, protože každý klient potřebuje úvěr v odlišné výši.

Banka se jako partner vyplatí

porovnani-pujcky-cetelem-minutovaBojíte se otevřít doma téma bankovní půjčky? Není důvod. Jde totiž o mimořádně zajímavou nabídku s úroky, které v nebankovním prostoru jen tak nedostanete.

A to se přeci počítá, protože u úvěrů jde o úroky „až“ v první řadě, že?

Je samozřejmé, že banka si své klienty prověří mnohem pečlivěji než nebankovní společnosti, ale na druhou stranu – tím lépe pro vás.

Dostat se do situace, kdy by bylo splácení problémem, přeci nikdo nechce. I když nový zákon usnadňuje pozici spotřebitele, určitě by nešlo o žádnou příjemnou záležitost. Minimálně dlouhá doba strávená úředním jednáním, o to jistě nikdo nestojí.

Změna výše splátky, žádné poplatky, půjčka na cokoliv. I to jsou přednosti moderních půjček v moderní bance. Ne každý bankovní dům má totiž zastaralé metody, jak lákat klienty.

Většina se jich totiž plně přizpůsobuje aktuálním podmínkám na trhu – a dlužno podotknout, že se jim to daří opravdu na výbornou. Pokud uvažujete o klasické bankovní půjčce, máte na výběr mnoho možností, zvolte proto tu pravou…

Napsat komentář