Konsolidace dluhů

Máte více než jednu půjčku a splácíte několik dluhů? V tom případě rozhodně nejste jediný, kdo musí měsíčně platit více než jeden dluh. To byl také důvod, proč se v bankách a u různých nebankovních poskytovatelů půjček začal objevovat „nový“ finanční produkt s názvem konsolidace.

Konsolidace dluhů, nazývaná též jako konsolidace půjček je služba, která vám sjednotí vaše dluhy do jednoho. Pokud si sjednáte, poskytovatel, u kterého konsolidaci máte splatí všechny vaše dluhy za vás a vytvoří se tak dluh u něj.

Od té doby splácíte dluhy pouze jedné instituci. Jaké to má pro vás výhody. Nemusíte už měsíčně platit více složenek, případně zadávat několik bankovních příkazů, platíte pouze jednou.

To samozřejmě sníží výdaje spojené s různými bankovními poplatky a také to zjednoduší a zpřehlední vaše dluhy.

Další výhodou je to, že pokud si konsolidace sjednáte, získáte možnost si určit jak tento nový dluh budete splácet.

Výši úrokových sazeb sice neovlivníte, ovšem máte možnost si určit, jak dlouho budete dluh splácet a podle toho si také vypočtete nové měsíční splátky.

Konsolidaci dluhů si můžete zařídit nejen v bankách, ale také v nebankovních společnostech, kde jsou sice podmínky mírnější, ale z hlediska úroků nevýhodnější.