Nebankovní hypotéky

Potřebujete získat finanční prostředky na vlastní bydlení, ale nemůžete si půjčit v bance? Kde jinde si potom zažádat o hypoteční úvěr? Řešením vašeho problému mohou být nebankovní hypotéky.

Jedná se o takřka identické finanční produkty, jaké lze získat v bance, ovšem s několika rozdíly v parametrech. Jestliže jste si byli žádat o hypotéku v bance, sami jistě víte, kolik požadavků na vás banka má.

Ať už jde o dokazování příjmů, čistý bankovní registr anebo prokazování účelu, na které chcete půjčené finanční prostředky půjčit. Naštěstí většina z těchto problémů u nebankovních hypoték odpadá.

Je zde většinou ovšem jedna problematická podmínka a tou je nutnost zástavy nemovitosti. Pokud nemůžete ručit svojí nemovitostí, budete mít se získáním nebankovní hypotéky větší problémy než ti, kteří nemovistost mohou do zástavy dát.

V nebankovních společnostech můžete také často narazit na označení „americká hypotéka“. Jedná se o hypotéku, kterou můžete získat mnohem snadněji než tu klasickou, ovšem s tím souvisí také úrokové sazby, které jsou u tohoto typu o něco vyšší.