Jak a kde nakupovat investiční zlato?

Uvolnili se vám značné finanční prostředky a vy tak přemýšlíte o nejvhodnějším způsobu, jak tyto peníze investovat tak, aby nebyly tolik ovlivněny inflací a dalšími rizikovými faktory?

Možností, kam investovat peníze je několik, pokud hledáte pasivnější způsob, který nebude vyžadovat vaši neustálou pozornost, můžete zkusit nákup investičních kovů. Mezi nejvhodnější kov pravděpodobně patří zlato, které se k investicím používalo už dlouho dobu.

Dlouhodobý vývoj ceny zlata vypovídá o tom, že tento cenný kov rozhodně nepatří ke komoditám, u nichž by se cena měnila nečekaně a dle zkušeností z minulosti se nemusíte bát toho, že o svoji investici naprosto přijdete a dojde ke znehodnocení.

Zlatý standard je sice už minulostí, ovšem tento kov je stále na této planetě v omezeném množství a právě proto si drží svoji hodnotu.

Pokud se zajímáte o investiční zlato, pak jistě víte, že nejčastěji můžete svoje finanční prostředky investovat do zlatých slitků. Cena zlatých slitků se totiž pohybuje jak v menších částkách, díky čemuž je investice vhodné i pro menší investory, ale na trhu jsou dostupné samozřejmě těžší kousky, o hmotnosti stovek gramů.

Čekat nebo nakupovat?

investiční zlatoI když někteří analytici předpovídají pád, z hlediska krátkodobého vývoje cen je zde stále možnost díky vhodné investici určité peníze vydělat.

Sami si snadno můžete prohlédnout pohyb cen v několika posledních měsících, kdy se cena za unci nepředvídatelně hýbe nahoru a dolů a je zde možnost koupit investiční zlato v o 100 i 200 dolarů (za unci) levněji, než například před půl rokem.

Na co si dát pozor

Pokud kupujete zlato k investici poprvé, rozhodně doporučujeme nakupovat u ověřených prodejců, protože neodborník jen těžko pozná falešný slitek anebo zlato s příměsí dalších kovů a právě kvůli takovému podvodu by mohla být vaše investice značně riziková.