Cena zlata i nadále poroste: Nyní je vhodný čas na investici

Pokud se zajímáte o investice do cenných kovů a především pak do zlata, pak jste si jistě nemohli nevšimnout, že za poslední rok cena zlata klesala a vypadalo to, že k dosažení dna je ještě daleko a cena bude stále padat.

Mnoho z investorů jistě nebylo z těchto událostí příliš šťastných, ovšem vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy.

Dlouhodobý vývoj zlata sice vypovídá spíše o tom, že komodity ze zlata, ať už jde o slitky či mince, nám nechystají žádný cenový boom, ovšem neznamená to, že pro šikovné investory zde není prostor k zisku.

Během prázdnin se totiž cena zlata konečně stabilizovala a je možné, že přichází období růstu. Díky změnám některých amerických úřadů došlo k tomu, že vzrostli ceny akcií a dluhopisů, což mělo pozitivní vliv také na cenu zlata a dalších cenných kovů, které jsou k investicím využívány.

Už během září vzrostla cena na 1 400 dolarů za unci a i když poté došlo k menšímu propadu, není vyloučeno, že tato situace nenastane znovu.

Ani odborníci nedokážou přesný Cena zlataa hlavně pozitivní vývoj ceny předvídat, ovšem podle analytiků si rozhodně tato komodita nevede špatně, například oproti dolaru či euru.

Jak investovat do zlata?

Díky tomu, že je aktuálně cena velmi pohyblivá, je možnost velmi rychle díky výhodnému nákupu a prodeji zbohatnout. Je velmi totiž velmi pravděpodobné, že zlato v letošním roce dosáhlo na nejnižší ceny a tato situace se nemusí v blízké době opakovat.

Například během nedávných dvou měsíců (zhruba od července do září) došlo ke změně v ceně za unci až o 200 dolarů.

Zlatá investice může být provedena různě, nakupovat můžete zlaté mince, slitky anebo cihly. Rozhodně byste se v takovém případě neměli nechat vést emocemi a celou investici je dobré si promyslet, dlouhé váhání vás však může připravit o zisky.