Finemo RECENZE: Vyplatí se zpětná hypotéka? Je bezpečná?

Hypotéka Renta z nemovitosti od Finemo je zajímavý finanční produkt. Senioři mohou díky němu cestovat, věnovat se koníčkům a žít na plno, i když nemají úspory a mají malý důchod. Co je hypotéka Renta z nemovitosti od společnosti Finemo.cz?

Co je to Renta z nemovitosti

Renta z nemovitosti je druh úvěru či hypotéky, který je vhodný pro seniory. Tuto službu poskytuje v České republice od roku 2015 společnost Finemo.cz. Tato služba už delší dobu funguje ve světě. Nejedná se o prodej nemovitosti. Služba funguje tak, že vlastník nemovitosti může mít navíc vlastní příjem jako je důchod nebo příležitostné zaměstnání. Zůstává majitelem své nemovitosti a o nic nepřichází. Nemovitost mu poskytuje ručení, díky kterému získá rentu a splatí ji, až se odstěhuje a dům prodá nebo ji za něj může po jeho smrti splatit rodina.

Výhody renty z nemovitosti

Hlavní výhodou služby je umožnění seniorům užívat si života v důchodu naplno se vším všudy. Mohou žít naplno, koupit si, co si přejí, cestovat, věnovat se koníčkům a nemusí se bát o peníze a o svou budoucnost, což je aktuálně závažný problém.

Renta z nemovitosti neboli zpětná hypotéka

Úrok je ve skutečnosti zpětná neboli reverzní hypotéka. Původně zpětná hypotéka umožňovala vdově či vdovci dožít v klidu ve svém domě i po tom, co manžel či manželka zemřeli i přes to, že přišli o druhý příjem z důchodu partnera. V současné době zpětnou hypotéku využívají senioři po celém světě, aby mohli financovat osobní a rodinné zájmy, dluhy, zdravotní péči, koníčky, cestování i hobby.

Renta z nemovitosti pro klidné stáří

Senioři si mohou užít klidné stáří a spokojeně žít. Nemusí se starat o výdaje. Mohou si zvelebit dům, koupit si něco na sebe, dopřát si kvalitní potraviny i zdravotní péči a cestovat. Na stránkách společnosti Finemo.cz si necháte zdarma vypočítat kalkulaci půjčky a získáte informace. Uděláte si představu, kolik peněz si lze půjčit. Po stanovení ceny nemovitosti můžete získat půjčku.

Finemo RECENZE

Jak služba Finemo funguje

Senioři mohou být stále majiteli nemovitosti a bydlet v ní. Nemusí ani každý měsíc nic splácet, jako u klasického úvěru, ale vše se splácí až mnohem později. Stačí ručit danou nemovitostí. Klient dostane peníze na ruku ihned, v měsíčních splátkách nebo v kombinaci. Nedluží více, než je skutečná stanovená cena nemovitosti. Úvěr si mohou vzít pouze senioři starší 60 let, kteří vlastní nemovitost.

Povinnosti vyplývající ze sjednaného úvěru

O svou nemovitost se musíte i nadále starat, platit veškeré účty spojené s jeho provozem i pojištění nemovitosti. Nemůžete nemovitost prodat a musíte v ní i nadále bydlet, což je zároveň pojistkou i zárukou. Stále je to úvěr. I když peníze dostanete na ruku, stejně je budete muset splatit i s úroky vy, anebo vaši příbuzní po vaší smrti. Je třeba si uvědomit, zda své děti či příbuzné chcete zatížit dluhem.

  • Minimální věk 60 let.
  • Pokud jde o manžele, platí tato hranice pro mladšího z klientů.
  • Spoludlužníci musí být v den podpisu smlouvy svéprávní.
  • Musíte vlastnit nemovitost, která je zástavou splacení úvěru.
  • Musíte v nemovitosti bydlet.
  • Nesmí na vás být uvalena exekuce, pokud se úvěrem exekuce vyplácí.
  • Nemovitost musí být na území ČR.
  • Nesmí k ní být vázány majetkové spory ani zástavní právo třetí osoby.
  • Nemovitost musí být dobře udržovaná, aby nedošlo k poklesu ceny.

Poplatky zpětné hypotéky

Se sjednáním zpětné hypotéky jsou spojeny poplatky. Před vyhotovením smlouvy musíte zaplatit odhadce, který nemovitost ocení. Za sjednání hypotéky zaplatíte poplatek 30 000 Kč. Poplatky zaplatíte i za některé další úkony. V případě každé změny smlouvy na žádost klienta se zůstatek dluhu navyšuje o 10 000 Kč. Za mimořádnou splátku zaplatíte poplatek 0,5 % z výše mimořádné splátky.

Finemo zpětná hypotéka – recenze a zkušenosti

Více peněz dostanete, když nemovitost prodáte a pořídíte si jinou, která více odpovídá vašim finančním možnostem. Každý se však nechce vzdát domova, známého prostředí a okolí. ČNB vydala varování před zpětnými hypotékami, považuje zpětné hypotéky za velmi rizikové, protože v případě úpadku poskytovatele zpětných hypoték můžete přijít o vše, nemovitost i příjem.

Podmínky jsou srozumitelné a jasně dané, jde však o draze vykoupené peníze, jelikož úroky jsou oproti jiným půjčkám markantně vysoké. Produkt je určen pouze těm, co finančně strádají, nic nemají a nemá se o ně na stáří kdo postarat. Je třeba si rozmyslet, zda své děti či příbuzné chcete opravdu zatížit dluhem. Podle referencí a zkušeností jsou ale klienti vesměs spokojeni. Jde však o to, zda si opravdu uvědomují, do čeho jdou.

Napsat komentář