Platforma Portu Gallery RECENZE: Vyplatí se u ní investovat?

Portu Gallery je investiční platforma, díky které můžete trochu netradičně investovat do sběratelských předmětů, jako jsou mince, obrazy či známky, zhodnocovat peníze a zajistit si pasivní příjem. Jak vše probíhá a vyplatí se zde opravdu investovat?

Co je Portu Gallery

Portu.cz je česká online investiční platforma. Nabízí jednorázové či pravidelné investování bez ohledu na výši investice a odborné znalosti. Transakce se provádí pomocí plně automatizovaného systému za využití algoritmů nezávisle na lidech. Můžete investovat do více titulů najednou a rozdělit aktiva do různých firem. Na Portu Gallery se investuje převážně do burzovně obchodovaných fondů – ETF.

Kdo stojí za Portu Gallery

Portu Gallery vzniklo stejně jako opPORTUnity ve společnosti WOOD & Company, která je přední investiční skupinou střední a východní Evropy, má za sebou 30 let zkušeností, patří mezi lídry na realitním trhu a buduje kancelářské a retailové nemovitosti v Praze a Bratislavě. Je pod dohledem ČNB, je držitelem licence k poskytování investičních a dalších finančních služeb i mimo v ČR.

Jak funguje Portu Gallery

Vlastníkem sběratelského předmětu je vždy Portu Gallery. Investor si vybírá mezi sběratelskými předměty, do kterých libovolně investuje. Když se vybere cílová suma, investor je majitelem investičního certifikátu, jehož hodnota se odvíjí od hodnoty podkladového aktiva. Prostřednictvím Portu Gallery lze investovat např. do vzácných poštovních známek, medailí, minc, obrazů, hodinek, whisky i francouzského vína Chateau Figeac. Doporučuje se diverzifikovat portfolio do kryptoměn, státních dluhopisů a komodit např. investiční zlato a snížit riziko investic.

Co je investiční certifikát

Jde vlastně cenný papír, díky kterému se podílíte na vývoji hodnoty aktiva. Emitent certifikátu se zavazuje za stanovených podmínek ve splatnosti vrátit investorovi částku odpovídající aktuální hodnotě certifikátu, která závisí na prodejní ceně aktiva. Investovat lze od 1 Kč a jde o dlouhodobé investice. Investiční horizont bývá 3 až 8 let. Pokud přijde nabídka odkupu předmětu, nechá hlasovat investory o prodeji či aukci. Souhlasit musí nadpoloviční většina a vyplácí se dle počtu certifikátů.

Platforma Portu Gallery RECENZE

Jak začít investovat s Portu Gallery

Založíte si účet, který je stejný pro všechny investiční produkty Portu, Portu Gallery a opPORTUnity. To trvá asi 10 minut. Stačí vyplnit email a heslo, osobní údaje, krátký dotazník, nahrát 2 doklady totožnosti, projít ověřovacím procesem a převést peníze. Kliknete na tlačítko „Koupit podíl“ a zvolíte částku. Investiční certifikát je vydán, když se ve stanovené lhůtě dosáhne cílové částky. Pak obdržíte email s potvrzením o realizaci investice. Pokud se cílová částka ve lhůtě nevybere, investici doplní Portu Gallery, nebo je částka vrácena do virtuální peněženky.

Ukončení investice v Portu Gallery

Pokud chce investor ze své investice vystoupit, má 2 možnosti. Pokud přijde atraktivní nabídka odkupu sběratelského předmětu nebo jiného aktiva, nechá komise Portu Gallery hlasovat investory o aukci či prodeji. Může také investici zpeněžit. Jedná se o převod investičního certifikátu mezi vlastníky. Musíte si však sami najít zájemce v Portu Gallery, se kterým se domluvíte na obchodu, informovat Portu Gallery o převodu a za poplatek podíl – certifikát převést.

Poplatky Portu Gallery

Nákup, držení a prodej investičních certifikátů na Portu Gallery je bez poplatků. Platí se manažerský poplatek, který je aktuálně 1 % ročně. Přehled předpokládaných nákladů najdete v klientské sekci portálu u každého aktiva, informace o skutečně vynaložených nákladech získáte i v rámci pololetních zpráv zpětně.

Rizika investice přes Portu Gallery

Každá investice nese určitou míru rizika. U Portu Gallery nejde o podvod. Nemusíte se bát ztráty investovaných peněz. Všechny sběratelské předměty jsou pojištěny proti odcizení nebo znehodnocení. Je zde ale i tržní riziko. Cena sběratelského předmětu se nemusí vyvíjet tak, jak si přejete. Pravděpodobnost prodělku je však na Portu Gallery poměrně malá. Nemůžete ovlivnit investiční horizont min 5 let.

Portu Gallery – recenze a zkušenosti

Portu Gallery poskytuje drobným investorům nové možnosti investování. Investice do sběratelských předmětů už nejsou jen výsadou bohatých lidí. Pokud vás zajímají sběratelské předměty nebo si chcete zpestřit portfolio, jde o zajímavý produkt.

Platforma je přehledná a transparentní, vidíte odhadované náklady i investiční horizont i scénáře vývoje ceny. Sběratelské předměty fyzicky vlastníte a investiční certifikáty máte podložené. Recenze a zkušenosti klientů Portu Gallery jsou vesměs pozitivní. Oceňují šířku nabídky, nízké poplatky, snadnou obsluhu, přehledné webové a mobilní aplikace i možnost investovat už od 1 Kč.

Nevýhodou může být investiční horizont 5 až 10 let a relativně malá frekvence úpisů. Žádné investice nejsou bez rizika. Historické výnosy nejsou zárukou těch budoucích a je třeba si promyslet, do čeho a kolik chcete investovat.

Napsat komentář