5 odlišností mezi bankovními a nebankovním půjčkami

Každý občan má dnes zažitou myšlenku, že nejlepší úvěr lze získat v bankovní instituci.

To je však mýlka, kterou se vám prostřednictvím následujících řádků pokusíme vyvrátit.

Jsou tu dominantní a dlouhodobě prověřené nebankovní společnosti, jež v mnohých ohledech konkurují klasické bance.

Úřední byrokracie

úvěry od ProvidentVyřizujete-li úvěr v bance, obvykle po vás vyžaduje hromadu listin týkajících se vašeho příjmu, bezdlužnosti, platební minulosti či účelu budoucího financování.

To jsou procesy stojící spoustu času a mnohé žadatele doslova otráví.

Zvolíte-li půjčky před výplatou od nebankovní firmy, máte jistotu, že se těmto úkonům velice pohodlně vyhnete. V rámci rychlé půjčky jsou často požadovány jen základní doklady a údaje o konkrétním člověku.

  • Minimální věková hranice 18 let
  • Trvalý pobyt na území České republiky
  • Pravidelný příjem

Žádost o peníze

Počítat samozřejmě musíte i se vstupním procesem, potažmo žádostí o půjčky v hotovosti. Proč chodit do banky, když všechno vyřídíte z pohodlí domova? Právě takové možnosti vám přináší půjčky bez registru a mnohé jiné.

K jejich získání postačí jen vyplnit online žádost, vyčkat na výsledek schvalovacího procesu a očekávat finanční částku.

Rychlost vyřízení

Další z odlišností je časová náročnost celého procesu. V bance musíte jednat i několik desítek minut s nepříjemným úředníkem. Mnohdy se musíte navracet s ostatními listinami a ztrácet tak svůj čas.

Daleko příjemnější jsou SMS půjčky, jejichž schválení je potvrzeno do pěti minut a peníze jsou na účtu připsány v řádu desítek minut. Zvolíte-li si hotovostní variantu, je třeba počítat s obdobím 48 hodin.

Peníze na cokoliv

Půjčky bez doložení příjmu nejsou kontrolovány z pohledu využívání peněžních prostředků. Především vyšší hodnoty. Jejich užití máte plně ve svých rukách, a proto lze finance upotřebit na vše možné, od zaplacení dovolené, rekonstrukce interiéru, až po uhrazení starých dluhů.

Porovnání půjček je naprostou nezbytností

Půjčka 30000 ihned na účetAsi jen málokoho by bavilo obcházet jednotlivé banky a srovnávat si nasbírané informace, jež povedou k výběru té nejlepší bankovní půjčky. Daleko jednodušší variantou jsou specializované servery na nebankovní půjčky, které si porovnáte na základě svých potřeb.

Typickým příkladem je web www.okfin.cz nebo www.kvalitnipujcka.cz, kde na jednom místě naleznete potřebných informací a údajů více, než dost.

Půjčky na OP pak budou spojeny s nejlepší úrokovou sazbou na trhu a se spoustou dalších kladů v podobě věrnostních programů, slev a podobně. Na to samozřejmě;; přijdete sami jenom stěží, pakliže nevyužijete jednoduchého a rychlého srovnání na internetu.

Napsat komentář