Rizika změny dodavatele energií

Změna dodavatele plynu či elektřiny je v podstatě velice jednoduchá záležitost, kterou z praktického hlediska zvládne každý.

Jejím cílem však má být co nejvyšší finanční úspora a aby tomu tak skutečně bylo, je zapotřebí takovouto akci předem důkladně zvážit a postupovat na základě co největšího dostupného množství informací.

Porovnat cenu elektřiny svého stávajícího dodavatele s jeho konkurenty by mělo být prvním krokem.

Srovnání rychle a jednoduše

Se srovnáním cen elektřiny vám pomůže právě tato stránka. Po udání výše své roční spotřeby se zde dozvíte, zda platíte částku přiměřenou spotřebě, nebo můžete na ceně elektřiny ušetřit. Stejným způsobem pak můžete srovnat ceny plynu.

Pamatujte, že na změnu dodavatele energií máte nárok zdarma, nejčastěji však co půl roku. V této věci vždy bude záležet na tom, jaké podmínky jsou zakotveny ve smlouvě s vaším stávajícím dodavatelem. Vždy však počítejte s tříměsíční výpovědní lhůtou.

Vše za vás může vyřídit nový dodavatel

Samozřejmým prvním krokem je vypovězení staré smlouvy. V současnosti však lze postupovat i způsobem opačným, kdy kontaktujete dodavatele, o jehož služby máte zájem, a ten již vše, na základě podepsané plné moci, zařídí za vás. Zde platí ono okřídlené „náš zákazník – náš pán“.

reklama

Stěhujete se a potřebujete si půjčit dodávku? Na stránce pujcovnydodavek.eu najdete katalog všech pronájmů dodávek a užitkových vozů v České Republice. Využijte například kategorii Pronájem dodávek Praha.

Nebuďte potom překvapeni, až vás bude kontaktovat dosavadní dodavatel, který bude naopak žádat, abyste podepsali dokument, jímž svou původní plnou moc rušíte. V dodávkách energií panuje totiž vskutku lítý konkurenční boj.

Pozor na podomní prodejce

Neprohloupí ten, kdo si o uvažovaném novém dodavateli předem zjistí co nejvíce objektivních informací, což zvláště platí v případě, jste-li bez vyzvání kontaktováni podomním prodejcem.

Seriózní obchodník vás jistě rád navštíví v případě vašeho zájmu znovu, nebo vám na sebe zanechá alespoň kontakt.

Jestliže jste už novou smlouvu podepsali a teprve pak zjistili, že zdaleka není tak výhodná, jak se zdála, neváhejte od ní v zákonné lhůtě odstoupit.