Revolut [recenze]: Je skutečně bez poplatků? Jak funguje?

Revolut je služba britské společnosti nabízející alternativu k běžné platební kartě. Její pořízení se vám vyplatí především u plateb v zahraničí a častých převodech cizích měn. Ušetřit s ní můžete dokonce stovky až tisíce korun ročně. Jak to funguje?

Čím se liší karta Revolut od standardní platební karty

U Revolut karty si nezakládáte bankovní účet. Na tzv. předplacenou kartu si vložíte peníze a používáte ji jako běžnou platební kartu. Revolut karta je však mnohdy výhodnější. Službu ovládáte přes mobilní aplikaci v českém jazyce, dostupnou v App Storu i Google Play. Desktopová verze ani pobočka neexistuje.

Revolut karta a její založení

Na Revolut kartu levně a snadno vložíte peníze přes svoji platební kartu. Můžete je poslat i bankovním převodem, ale Revolut nemá účet u české banky a za transakci posílaných peněz do zahraničí si může vaše banka účtovat poplatky. Využít můžete i převod pomocí Apple Pay nebo Google Pay. Karta má embosované číslo, jméno, platnost, CVC kód pro platby přes internet a magnetický proužek.

Revolut karta a platby

S Revolut kartou můžete platit v kamenných obchodech, na internetu a vybírat z bankomatů. Nemůže dojít k přečerpání peněz, protože karta není napojena na váš bankovní účet. Kromě fyzické karty si můžete zřídit i pouze virtuální kartu v mobilní aplikaci pro převádění peněz do cizích měn a platby na internetu. Revolut podporuje platby telefonem a systémy Apple Pay i Google Pay.

Výhodnější kurz než u českých bank

Význam Revolut karty roste s platbami v zahraničí. Vždy je lepší v cizině platit kartou než používat směnárny a platit hotově. Nemusíte sledovat kurz jako u jiných bank. Revolut karta směňuje za výhodnější středové kurzy. Pokud v zahraničí platíte často, ušetříte 3 až 5 % z každé transakce. Revolut se chrání proti znehodnocení měnového kurzu o víkendu, kdy jsou zavřené burzy a za převod peněz v sobotu a v neděli zaplatíte o 0,5 % až 1 % více než v týdnu.

Žádné poplatky

Revolut neúčtuje žádné poplatky za transakce, vedení účtu ani výběry z bankomatu. Při výběrech můžete mít ve vyúčtování jen poplatek provozovatelů bankomatů a ušetříte poplatek, který by mohla účtovat vaše banka. Zdarma lze poslat peníze na jakýkoliv bankovní účet na světě. Limitu bezplatného výběru z bankomatu do 4 500 Kč měsíčně se zbavíte placeným účtem. Nad tuto částku si společnost účtuje 2 % z každého výběru. U transakce se poplatky neúčtují do 120 000 Kč.

Vedení účtu až ve 30 světových měnách

Nejlevnější je platit v zahraničí lokální měnou, pak hodně ušetříte. U Revolut lze u jedné karty a aplikace vést účet až ve 30 světových měnách, CZK, USD, EUR, GBP, AED, AUD, BGD, CAD, CHF, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY a ZAR.

IBAN číslo pro cizí měny

Revolut umožňuje pro eura a britské libry zřízení lokálního IBAN čísla a přijímat platby v těchto měnách na Revolut kartu, která funguje jako běžný účet v zahraniční měně. S IBAN číslem máte možnost platby přes odkaz pro snadné přijmutí peněz. V aplikaci vygenerujete odkaz, na který odesílatel peněz klikne a přes platební bránu speciálně zřízenou pro danou operaci zaplatí danou částku kartou.

Finance v bezpečí

Revolut kartu si dobíjíte, nemůžete utratit vše, co máte na účtu a když kartu ztratíte, nebo ji někdo zneužije, nepřijdete o vše. Kartu lze v aplikaci kdykoliv zablokovat i odblokovat. Oceníte i zabezpečení podle polohy. Pokud k platbě dojde jinde, než se vyskytujete, okamžitě to víte a můžete reagovat.

Šetření s virtuálním trezorem

S Revolutem můžete i šetřit. Funkce Trezor každou transakci zaokrouhlí na celou částku a zaokrouhlené peníze navíc uloží do Virtuálního trezoru, odkud je můžete kdykoliv vybrat. Ukládat si můžete do Trezoru i pravidelně a tak si šetřit.

Finance pod kontrolou

Díky funkci rozpočtování snadno organizujete a plánujete své výdaje. Nastavíte si, kolik chcete měsíčně utratit za jídlo, oblečení, cestování a další věci. V aplikaci sledujete, jak plníte nastavené cíle a kolik už jste utratili. V aplikaci můžete kdykoliv vypnout bezkontaktní platby, výběry z bankomatů i online platby.

Nákup kryptoměn a obchodování s akciemi, kryptem i komoditami

Revolut nabízí i možnost nákupu a prodeje kryptoměn, podporuje Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin cash a XRP. Můžete jimi tedy bez obav i platit. S kartou Revolut kartou lze kromě komodit jako je zlato, stříbro a kryptoměny obchodovat i akcie, zatím pouze amerických firem 15:30-22:00 hod. našeho času. Můžete sledovat jejich tržní hodnotu a také je prodávat. Možný je i nákup zlomků akcií a dividendy se připíší na Revolut účet, což se dozvíte přes push oznámení.

Jak Revolut funguje

Za každý nákup Revolut kartou si společnost strhává od provozovatele terminálu podíl z celkové částky. Jde o malá procenta, která udělají v mnoha transakcích velké částky. Revolut má miliony klientů po celém světě. Zdroj příjmů jsou i nadstandardní operace jako převody a výběry nad stanovené limity a placené účty. Založení karty je na revolut.com. Pošlete foto OP i obličeje a k aktivaci účtu vklad 300 Kč.

Jaké jsou typy Revolut účtů

Standard je zdarma. Plus, Premium a Metal jsou placené a liší se výšemi limitů u transakcí, výběru z bankomatů, množstvím přidaných služeb, mají lepší zákaznickou podporu nebo cestovní pojištění zdarma. U Premium a Metal je možnost nákupu Lounge Key vstupenky do salónků na letištích, kde se dá najíst či sprchovat. U Metal účtu je jeden vstup ročně zdarma a má funkci cashback. Za každou platbu kartou Revolut se vám vrátí ze zaplacené částky v Evropě 0,1 %, mimo Evropu 1 %.

Revolut karta recenze, diskuze a zkušenosti

Založení karty Revolut je snadné. Kromě telefonního čísla zadáte jméno, datum narození, adresu a e-mail, foto OP a obličeje a vložíte 300 Kč. Ihned po registraci a aktivaci můžete využití svou virtuální platební kartu. Za fyzickou kartu zaplatíte poštovné a dorazí za pár dnů. Když kartu ztratíte, ihned si ji v aplikaci zablokujte, nahlásíte krádež či ztrátu a vyplníte žádost o objednání náhradní karty za poplatek.

Pro používání v rámci České republiky se karta Revolut nevyplatí. Její používání je téměř totožné, jako u běžných platebních karet a musíte myslet na dobíjení. Pokud hodně cestujete do zahraničí, má Revolut karta jasnou výhodu. Už při jedné týdenní dovolené s Revolut kartou ušetříte stovky korun, nemusíte ani se zahraničním obchodovat nebo tam část platit. Umožňuje vést účet ve 30. světových měnách a v zahraničí můžete ušetřit tisíce.

Další výhody přináší bezpečnost platby na internetu při nákupech na serverech, ke kterým nemáte stoprocentní důvěru. Revolut karta není s vaším bankovním účtem propojena a vaše finance jsou v bezpečí. U tarifu Premium a Metal jste automaticky pojištěni. Možnosti investování přes Revolut jsou navíc velmi pestré a snadné.

Revolut karta usnadněním pro všechny cestovatele. Ušetříte, pojistíte se, s vyššími tarify získáte vstup do letištních salónků. Dejte si jen pozor na víkendové převody měn a výše limitů, které se mohou měnit a průběžně sledujte stránky Revolut.com.

Napsat komentář