Proč jsou nebankovní půjčky tak populární?

Ještě před deseti, patnácti lety, byly nebankovní půjčky synonymem pro podvodné finanční produkty, ale dnes je využívá každý.

Zajímá vás, v čem jsou lepší, než bankovní úvěry a v čem za nimi naopak zaostávají?

Pojďme se spolu podívat na základní rozdíly mezi úvěry z bankovní a nebankovní sféry.

Nikdy nevíte, zda budete v budoucnu o nebankovní půjčku žádat zrovna vy a jistě se vám budou hodit informace o tom, co od ní můžete čekat.

Bez obalu o nebankovních půjčkách

Úvěry, které poskytují nebankovní věřitelé, jsou mnohem dostupnější, než bankovní půjčky. Díky tomu jsou rok od roku populárnější a žádají o ně i takzvané rizikové skupiny lidí (osoby bez stálého příjmu, důchodci, maminky na mateřské dovolené), které by v bance s žádostí o úvěr v bance nepochodili.

Nebankovní společnosti využily situace a zařadily do portfolia svých finančních produktů i speciální půjčky, které se pyšní přívlastky „bez registru“, „bez příjmu“, případně „ihned“. Co přesně tyto názvy znamenají?

Nebankovní půjčky bez prověřování registru ocení žadatelé o půjčku, kteří se nějakým způsobem dostali do evidence problémových klientů a nesplňují podmínky pro získání půjčky v bance.

Nebankovní věřitelé, kteří tyto služby nabízí, neprověřují registr a půjčí téměř každému

Půjčky bez nutnosti dokazování výše příjmu vyhledávají lidé bez práce, ženy v domácnosti, ale také začínající podnikatelé. Ti všichni nejsou pro bankovní sektor dostatečně bonitní a nezbývá jim, než využít právě tento typ úvěru.

Naleznete-li za názvem půjčky slovo „ihned“, můžete si být jistí, že peníze dostanete do čtyřiadvaceti hodin od podpisu smlouvy. Potřebujete-li hotovost co nejdříve, jsou pro vás podobné úvěrové produkty jako stvořené.

Negativa nebankovních půjček

Nebudeme si nic nalhávat, ona dostupnost, bezproblémovost a hlavně rychlost transakce má svou cenu. Většinou jsou to vysoké úroky, RPSN, ale také kratší doba splatnosti. Někteří věřitelé požadují ručitele, případně zástavu v podobě nemovitého majetku. Máte-li však jistotu, že budete schopni půjčku splácet i v případě vyšší úrokové sazby a dalších poplatků, nebojte se o ni zažádat.