Nebojte se nebankovních půjček

Dostali jste se do finančních problémů a nevíte, jak z nich ven? Ideálním řešením jsou bankovní úvěry, které se mohou pochlubit zdaleka nejnižšími úroky a dlouhou dobou splatnosti.

Ne každý však splňuje přísné podmínky, které si bankovní věřitelé stanovili, aby předešli riziku, jež pro ně někteří klienti znamenají. Vzpomeňme si na situaci v USA, kdy se před několika lety mnoho stabilních bankovních institucí dostalo do kritické situace.

Důvod byl prostý, banky poskytovaly úvěry i lidem, kteří nebyli schopni řádně splácet a situace vyvrcholila ekonomickou krizí. Od jisté doby si proto společnosti působící v bankovním sektoru dávají velký pozor na to, komu úvěr poskytnou a před kým zavřou dveře.

Chcete-li si z banky odnést peníze, budete muset splňovat několik základních podmínek, jako je schopnost splácet a nepřítomnost v registru dlužníků. Jinými slovy – nemáte-li dostatečně vysoké příjmy a navíc jste se v minulosti provinili nepravidelným splácením minulé půjčky, banka vám úvěr neschválí.

Když to v bance nejde

Pokud se k vám banka obrátí zády, stále zde zbývá celá řada nebankovních věřitelů, kteří nabízí mnohem dostupnější finanční produkty, které vám mohou pomoci vyzrát nad špatnou finanční situací.

V mnoha lidech však sousloví nebankovní půjčka evokuje podvod či přinejmenším lichvu. Není to však zcela pravda a i mezi nebankovními úvěry najdeme celou řadu výhodných produktů, které vám mohou skutečně pomoci.

Stačí, když budete při výběru té „pravé“ nebankovní instituce dodržovat několik základních pravidel a jistě najdete takovou půjčku, která vám bude vyhovovat.

Podle čeho vybírat nebankovní úvěr

Základním pravidlem při výběru nebankovní půjčky bez registru je klást patřičný důraz na dobré jméno věřitele. Na inzeráty neznámých institucí raději ani nereagujte.

Je mnoho stabilních společností, které jsou na trhu mnoho let a jejich úvěrové produkty využili tisíce spokojených klientů.

Takoví věřitelé mnohdy nabízí srovnatelné podmínky, jako banky a navíc poskytnou hotovost i lidem se zápisem v evidenci neplatičů, případně bez pravidelného příjmu. Nebankovních půjček se skutečně bát nemusíte, dávejte si však pozor, u koho o peníze zažádáte.