Nebankovní půjčky s exekucí

Půjčky pro klienty s exekucí jsou velmi rizikové pro obě strany. Jak pro poskytovatele půjčky, tak i pro samotného klienta. Klient s exekucí a splátkovým kalendářem by navíc měl dělat maximum pro splacení svých již probíhajících finančních závazků, pokud to není nezbytně nutné, neměl by svůj rozpočet zatěžovat dalším půjčkou. Hrozí totiž riziko, že znovu nebude schopný řádně svůj další úvěr splácet.

Dnes najdeme na finančním trhu různé poskytovatele půjčky, kteří podstupují velké riziko při poskytnutí půjčky lidem s exekucí. Takový klient totiž nemá dobrou bonitu ani platební morálku a pravděpodobně nebude mít ani dostatek financí na splácení svých dalších finančních závazků. Bankovní instituce třeba vůbec neposkytují půjčky pro lidi v exekuci. Problémoví klienti se proto obvykle raději hned obracejí na nebankovní instituce, kde existuje možnost získání půjčky i pro lidi s exekucí.

zonky-zkusenosti

Bankovní a nebankovní půjčky

Nebankovní instituce jsou obvykle soukromí poskytovatelé půjček a nepodléhají kontrolám a regulacím. Bankovní instituce jsou vždy kontrolovány a organizovány Českou národní bankou a mají proto mnohem přísnější podmínky při schvalování úvěru. Bankovní půjčky pro dlužníky s exekucí ale neexistují. Pokud je klient v exekuci, nemůže získat půjčku od bankovní instituce. Bankovní instituce vždy nahlížejí do registrů dlužníků a ověřují bonitu klienta, proto je půjčka vyloučená.

Nebankovní půjčky pro dlužníky s exekucí

Klient, který právě prochází exekučním řízením, je pro společnost poskytující úvěr vysoce rizikový. Proto pro něj bude získat půjčku velmi náročné. I dnes mnoho nebankovních institucí neposkytne půjčku lidem s exekucí, protože i ony už v současné době nahlíží do registrů dlužníků. Pokud klient nalezne nebankovní společnost, která mu nakonec půjčku v exekuci poskytne, musí určitě počítat s velmi nevýhodnými podmínkami. Poskytovatel si tak bude chtít pojistit, že mu bude klient půjčku opravdu splácet a v případě nesplácení úvěru bude moci peníze vymáhat. Jen tak bude pro něj poskytnutí půjčky výhodné a ziskové.

Nevýhody nebankovních půjček pro dlužníky s exekucí

Pokud je žadatel již v exekučním řízení, měl by se velmi dobře zamyslet nad tím, zda je půjčka při exekuci tím nejlepším řešením. V tomto případě je spíše doporučováno vyřešit tuto finanční situaci jiným způsobem a nadměrně nezatížit svůj rozpočet formou dalšího úvěru.

  • vysoké RPSN – roční úroková sazba
  • vysoké měsíční splátky
  • krátká doba splácení
  • ve většině případů nemožnost pojištění úvěru
  • nemožnost předčasného splacení úvěru
  • vysoké penále v případě nesplácení úvěru

Krátkodobé půjčky pro lidi s exekucí

Střednědobé půjčky a dlouhodobé půjčky klient s exekucí nezíská. Půjčky v exekuci patří nejčastěji mezi krátkodobé půjčky. Obvykle se sjednávají online na internetu, klient k nim nepotřebuje velké množství dokumentů a navíc ani nemusí navštívit kamennou pobočku instituce. Když si půjčí částku do 20 000 Kč, zaplatí vždy poplatek za poskytnutí půjčky a vypůjčenou částku včetně úroků musí vrátit nejčastěji do 30-ti dní. Některé online krátkodobé půjčky pro dlužníky s exekucí mají splatnost i 12 měsíců. Klient ale přeplatí mnohem vyšší částku a úvěr není nijak výhodný.

Kde zažádat o bankovní půjčku pro klienty s exekucí

Půjčky pro klienty zadlužené exekucí jsou nejčastěji poskytovány online od různých internetových poskytovatelů půjček. Půjčky jsou i při exekuci vyřízeny rychle a z pohodlí domova, bez návštěvy pobočky. Většinou potřebujete pouze občanský průkaz a bankovní účet. Na webových stránkách poskytovatele si pomocí úvěrové kalkulačky spočítáte, kolik si může půjčit, jak dlouho a kolik budete měsíčně splácet a jaké jsou další podmínky poskytnutí úvěru, které si určitě prostudujte. Dejte si pozor na podvodné stránky nabízející půjčky za poplatek a zkuste si svůj úvěr pojistit.

1 komentář u „Nebankovní půjčky s exekucí“

Napsat komentář