Moneta půjčka

Bankovní společnost Moneta Money Bank vznikla v roce 1998 pod názvem GE Capital Bank. Od roku 2008 používala banka název GE Money Bank a v roce 2016 se stala ryze českým subjektem, kdy přijala svůj současný název. Získala mnoho ocenění v soutěži Zlatá korunka, je oficiálním partnerem Českého olympijského týmu a zazářila i v kategorii Nejdynamičtější banka roku. Banka svými službami pokrývá různé půjčky a úvěry, hypotéky, běžné bankovní účty, platební karty, spoření, pojištění a příležitost zajímavých investic. Moneta Money Bank poskytuje bezúčelovou expres půjčku od 5 000 do 800 000 korun. Pokud o ní uvažujete, prostudujte si nejprve důkladně podmínky.

Jak podat žádost o půjčku

Požádat o Expres půjčku můžete na kterékoli pobočce Moneta Money Bank, po telefonu nebo přes internet.  Formulář je k dispozici na stránkách moneta.cz v kategorii Půjčky – Expres půjčka. Zde si pohodlně zvolíte odkaz Spočítat splátku nebo Sjednat online. Na úvěrové kalkulačce si nastavíte výši půjčky a dobu splácení a ukáže se vám výše měsíční splátky. Můžete si proto snadno parametry úvěru upravit. Ve formuláři vyplníte základní kontaktní údaje, osobní údaje, jako jméno, adresu trvalého bydliště a číslo OP, informace o zaměstnavateli, příjmech a výdajích.

Požadované doklady a dokumenty

Pokud máte u Moneta Money Bank účet založený alespoň 4 měsíce, na který vám chodí výplata, budou vám k vyřízení úvěru stačit jen 2 doklady totožnosti. V ostatních případech musíte mít aktuální potvrzení o příjmech, v případě podnikatelů daňové přiznání a živnostenský list, u seniorů v důchodu pak stačí důchodový výměr. Půjčka je vedena zdarma bez poplatku, stejně jako je při vyřízení oproštěna od dalších plateb.

Splácení Moneta půjčky

Expres Moneta půjčka se splácí vždy jednou měsíčně a banka si ji sama odečítá automaticky z vašeho běžného účtu formou inkasa. Důležité je, abyste na něm vždy měli na splátku dostatek peněz. Doba splácení úvěru se dá rozložit až na 10 let. Můžete si vybrat nižší splátku a delší dobu, nebo vyšší částku a kratší dobu splácení. Oceníte na ní možnost částečného či předčasného a kompletního splacení. Zajímavá je i možnost sloučení stávajících půjček se snížením splátek až o 50 %.

Moneta půjčka – rychlý přehled

 • bezúčelná půjčka od 5 000 do 800 000 korun
 • doba splácení 3 měsíce až 10 let
 • úroková sazba od 3,9 %
 • RPSN od 4 %
 • vyřízení průměrně do 5 minut
 • vyplácení jednorázovým převodem na účet
 • minimální příjem 5 000 korun
 • musíte doložit potvrzení o příjmu
 • nesmíte mít záznam v rejstříku trestů
 • probíhá kontrola registru
 • možnost částečného či předčasného a kompletního splacení
 • k vyřízení – Občanský průkaz, Řidičský průkaz, Cestovní pas či Rodný list
 • musíte mít občanství ČR
 • věk od 18 let
 • u částek nad 300 000 korun musí být doložen souhlas manžela/lky.
 • U částek nad 500 000 korun musí být v žádosti uveden spolužadatel, tedy  manžel/ka nebo jiná osoba

Na co se Moneta půjčka hodí

Půjčka je bezúčelná, proto se hodí jak na rozjezd podnikání, tak i na jakékoli jiné investice. Můžete ji využít na nové bydlení i rekonstrukci, ale i na pronájem nemovitosti. Je využitelná i na nákup spotřebního zboží, elektroniky, nábytku, vybavení domácnosti i na jakýkoliv jiný účel. Peníze můžete použít na cokoliv, jen si musíte být jisti, že budete schopni půjčku splácet.

Pro koho je Moneta půjčka určená

Moneta půjčka bude vyhovovat těm, co potřebují vyšší půjčku s možností dlouhodobého splácení, vyhledávají nízký úrok a nízké měsíční splátky. Je určena zaměstnancům, podnikatelům i seniorům, kteří mají prokazatelný příjem alespoň 5 000 korun měsíčně. Klienti Moneta Money Bank si nemusejí zakládat nový účet.

Kdy Moneta půjčku určitě nedostanete

Pokud jste nedosáhli věku 18 let, jste nezaměstnaní, nemáte stálý a doložitelný příjem, máte měsíční příjem nižší než 5 000 korun, nebo jste cizinec, který nemá povolení k trvalému pobytu na území České republiky, na Moneta půjčku nemáte nárok.

Pojištění schopnosti splácet

Pro svou ochranu si společně s půjčkou můžete sjednat i výhodné pojištění schopnosti splácet. Moneta Money Bank jej nabízí ve dvou variantách. První varianta poskytuje pojistné krytí pro případy pracovní neschopnosti, invalidity 3. stupně nebo úmrtí. Druhá varianta zahrnuje navíc také pojistné krytí pro případ ztráty zaměstnání.

Napsat komentář