Konsolidace bez nahlížení do registru

V dnešní době je v naší zemi s půjčkou či úvěrem už každý druhý člověk. Existuje už mnoho lidí, kteří mají dluhů více. Někdo splácí hypotéky, zároveň spotřebitelský úvěr a někdo ještě platí splátky za různé zboží, na které při nákupu neměli dostatek hotovosti.

Placení několika dluhů je jednak chaotické a také nevýhodné, musíte platit za bankovní poplatky při platbách dluhů a navíc si musíte hlídat data splatnosti měsíčních splátek.

Na trhu s finančními produkty se ovšem objevila nová zajímavá služba a tou je konsolidace. Jedná se o službu nabízenou jak bankami tak nebankovními společnostmi.

Díky konsolidaci budete mít vaše dluhy sjednocené do jednoho a nebudete se tak trápit s mnoha různými splátkami, ale pouze s jednou, která bude zahrnovat splácení všech dluhů. Jak to v praxi funguje?

Banka, případně nebankovní společnost, která vám konsolidaci poskytne splatí všechny vaše dluhy a vytvoří pouze jeden. Díky tomu si můžete nastavit dobu splatnosti podle toho, jak vám to bude vyhovovat.

Konsolidace má ovšem své podmínky a často jsou velmi podobné, jako když si sjednáváte půjčku. Někdy po vás bude zprostředkovatel vyžadovat potvrzení příjmů, jindy může nahlížet do registru. Pokud jste v minulosti měli se splátkami problémy a jste v registru zapsáni, raději zkuste požádat o konsolidaci u některé z nebankovních společností.