Jak se dostat z exekuce?

Patříte mezi ty, kteří se omylem anebo kvůli vlastnímu zavinění dostali do exekučního řízení anebo vám opravdu reálně hrozí?

Chtěli byste tuto situaci co nejrychleji řešit, ale nevíte vlastně co vám skutečně hrozí a jak tento problém řešit?

V našem článku se vám pokusíme dodat co nejvíce potřebných informací a poradíme vám možnosti, jak exekuci vyřešit.

Co mi hrozí?

Exekuce slouží k tomu, aby věřitel získal celou anebo alespoň částečnou částku, kterou mu dlužník dlužil a nesplatil.

Často se však vztahuje i na ty, kteří nemají se zadlužením nic společného. Hodně často jde například o situace, kdy se zaručíte někomu z rodiny, ale on své závazky neřeší a nesplácí a exekuce potom dosáhne až na vás.

Jak se dostat z exekuceReálně vám pak může hrozit dokonce až prodej vaší nemovitosti ve dražbě, u nižších sum se to řeší ale také někdy srážkami ze mzdy anebo odebráním majetků (spotřebiče, nábytek).

Pokud máte finanční prostředky na vyplacení z exekuce, můžete použít metodu peněžitého plnění

Jak se vyhnout exekuci?

  • Dobře si rozmyslete u koho si půjčujete a zda jsou nebankovní půjčky (a zde budete schopni ji splácet i v budoucnu)
  • nenakupujte zbytečně zboží na splátky, které vlastně nepotřebujete
  • dávejte si pozor, komu děláte ručitele a kam dáte svůj podpis
  • zajistěte si příjem – jestliže přijdete o zaměstnání, snažte se najít alespoň nějaký stabilní příjem – lidé bez příjmů jsou nejčastější skupinou, která do exekucí padá

Jak řešit exekuční příkaz?

Snažili jste se exekuci vyhnout, ale nedopadlo to nakonec úspěšně a opravdu je na vás exekuce uvalena? Co byste měli dělat v takovém případě a jak se dostat z exekuce?

Důležité je určitě nesnažit se situace skrýt a ignorovat dopisy od věřitelů či dlužníků – naopak, měli byste se snažit spojit s nimi co nejdříve a ukázat, že máte aktivní přístup a chcete situaci řešit. Ne vždy to exekutoři ocení, ovšem rozhodně to je lepší než nereagovat.

Dalším krokem je potom snažit se, aby částka, kterou máte splatit, zbytečně nenarůstala. Právě tím, že budete s exekutorem spolupracovat a sami mu dodáte důležité dokumenty a informace můžete navyšování částky zbrzdit nebo úplně pozastavit.

Bezpečná půjčka na exekuci

I když je určitě pro některé lidi ve finančních problémech paradoxní brát si půjčku, která by je z exekuce dostala, často to je opravdu jediné možné řešení.

V takových případech je ale potřeba opravdu přemýšlet, protože pokud jste v exekuci, půjčí vám většinou až na výjimky jen hodně rizikoví věřitelé, díky nimž se dostanete jen do dalších problémů.

Naštěstí existují i světlé výjimky, mezi které patří například nebankovní společnost Acema Credit, kterou jsme nedávno testovali.

Jde o firmu, která se snaží přistupoval ke klientům individuálně, mají vlastní systém hodnocení, takže se při schvalování jejich nebankovní půjčky nedívají pouze na to, že jste v exekuci, ale berou v úvahu také další faktory.

Díky úvěru od společnosti Acema Credit si můžete půjčit nebo sjednotit půjčky až do výše 5 000 000 korun a pomocí těchto finančních prostředků se lze z exekuce vyplatit a pak můžete opět začít fungovat a postupně začít s penězi od znovu.
AcemaAcema

Hlavní výhodou je to, že v Acema Credit Czech a.s. se nesnaží dostat klienty do úzkých a nastaví jim tak úroky srovnatelné se sazbami v bance, takže zde nehrozí riziko toho, že nebudete schopni dluh splácet.

Podle informací přímo z této firmy, jsou u nich problematické jen 3% zákazníků, 97 % klientů Acema Credit nemají se splácením půjčky na exekuci žádný problém.

Napsat komentář