Smlouva o půjčení peněz

Pokud si půjčujete peníze, pak jistě víte, že velmi důležitou součástí celého procesu k získání úvěru, je sepisování úvěrové smlouvy o půjčení peněz. Tato smlouva je jak pro vás, tak pro poskytovatele půjčky klíčovým bodem.

Vám totiž určuje, jak máte splácet svůj dluh, jaká je splatnost půjčky a jaké budou úroky, zatímco poskytovateli půjčky zaručuje, že mu vrátíte jeho „investované“ peníze a nebudete pro něj tedy znamenat riziko.

Smlouvy o půjčení peněz nejsou stejné, záleží na tom, u koho si půjčujete. Možností získání půjček máme v dnešní době několik, podívejme se tedy na to, kde si můžete půjčit.

Úvěrové smlouvy v bance

Banky patří mezi nejčastějšího poskytovatele půjček pro bonitní klienty. Bonitní klient je pro banku ten, který není rizikový a dokáže v pořádku svůj dluh splácet. To se před uzavřením smlouvy o půjčení peněz dokazuje nejčastěji tak, že klient doloží potvrzení o příjmech a dodá například výpis z účtu, aby banka viděla, jakou hotovost má aktuálně k dispozici.Při sjednávání půjčky v bance není potřeba shánět vzor smlouvy o půjčení peněz, protože banka má svoje předem připravené smlouvy.

Peníze na směnku

Mimo banky se ovšem setkáme také s dalšími poskytovateli půjček, především z nebankovního sektoru. Sem se řadí nebankovní společnosti, ale také soukromé osoby, kteří nabízejí své půjčky různě v inzerátech. U těchto investorů se setkáte s formuláři jako jsou jednak úvěrové smlouvy, ale také směnky.

Směnky jsou speciálním typem dokumentu, vlastně se jedná o cenný papír, kterým si investor zajistí, že mu svůj dluh splatíte řádně a podle daných podmínek.