Půjčím své vlastní peníze

Na trhu s půjčkami je několik různých poskytovatelů, kteří vám půjčku nabídnou. Ne od každého z nich ji však můžete získat. Záleží na různých faktorech.

Chtěli byste si půjčit v bance? Pak se připravte na to, že vám budou kontrolovat příjmy a také bankovní registru dlužníků (např. SOLUS).

Registr dlužníků kontrolují banky z toho důvodu, aby si ověřili, zda je klient bonitní. Pokud se totiž v minulosti dopustil toho, že svůj dluh splácel pozdě nebo vůbec, je zapsán do tohoto registru.

Jestliže banka váš zápis v registru objeví, pravděpodobně vám nepůjčí, protože jste pro ně příliš rizikovým klientem.

Rizikoví klienti ovšem často nevadí jiným poskytovatelům půjček a to poskytovatelům z nebankovního sektoru. Zde najdeme nebankovní společnosti a také soukromé investory, kteří nabízejí půjčky na různých inzercích.

Výhody nebankovních úvěrů jsou především v tom, že je mohou získat také lidé s malými nebo žádnými příjmy i v případě, že mají zápis v bankovním registru.

Tyto výhody jsou ovšem vykoupeny vysokými úroky. Není vyjímkou, že u tohoto typu půjček zaplatíte jako úrok polovinu z půjčených peněz.

Je tedy opravdu nutné si brát půjčku, pokud je tak nevýhodná? Nebylo by pro vás vhodné snížit vaše výdaje a na nějaký čas se uskromnit?