Jak založit společnost s.r.o.

Podnikání je v dnešní době jednou z oblíbených cest, jak si zajistit živobytí a také pravidelné příjmy. Většina z podnikatelů sice začíná jako živnostníci tak, že pracují sami na sebe, ale časem se většina z nich dostane do bodu, kdy si musí založit vlastní společnost.

Nejčastější volba padá právě na společnost s ručením omezením, kterou dnes můžete mít díky ready made společnostem velmi snadno a rychle.

Ready made společnost (www.firmus.cz) je firma s ručením omezeným, která byla založena pouze za účelem dalšího prodeje.

Tyto společnosti zakládají specializované firmy, které mají s formalitami a zakládáním firem zkušenosti a proto je pro ně založení společnosti s.r.o. velmi snadné.

Tyto společnosti jsou nabízeny právě živnostníkům a dalším podnikatelům, kteří chtějí mít vlastní firmu ale neví, jak založit společnost s.r.o. anebo chtějí proces založení společnosti urychlit.

Společnost v Praze či v Londýně

Nabídka ready made společností je velmi široké a v nabídce jsou desítky různých společností, které si můžete koupit. Sídla jsou často v Praze, ale najdete je i v jiných, menších městech České republiky.

Poněkud odlišná je evropská společnost (www.firmus.cz/?id=evropska-spolecnost) s označením SE, která funguje jako s.r.o. ovšem po celé Evropě.

Díky této společnosti budete mít usnadněné převody finančních prostředků mezi evropskými subjekty a vaše firma bude působit mnohem důvěryhodněji.

I Evropskou společnost si lze snadno koupit, sídla této společnosti bývají ovšem většinou v zahraničí, ať už jde o Londýn, Bratislavu či Wroclaw.

Reálná společnost, virtuální kancelář

Pro ty, kteří nemají zájem o vlastní kanceláře pro jejich podnikání nejsou tyto prostory potřebné, je určena tzv. virtuální kancelář .

Příkladem je virtuální kancelář Praha (www.firmus.cz/?id=virtualni-kancelar), díky kterému bude mít vaše společnost sídlo na lukrativní adrese a o všechnu vaši korespondenci bude postaráno. V případě, že občas potřebujete zajistit obchodní schůzku lze využít pronájmu zasedací místnosti.